Війна в Україні спричинила найбільший потік біженців із часів Другої світової війни, про це пишуть журналісти Reuters з посиланням на Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

На сьогодні кількість вимушено переміщених людей у всьому світі зросла до 110 мільйонів людей.

Згідно зі звітом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, до кінця 2022 року кількість вимушено переміщених людей зросла на 19 мільйонів — до 108,4 мільйона. Це найбільший річний стрибок за всю історію. Після цього, через конфлікт у Судані кількість збільшилася до 110 мільйонів.

«Це справжній обвинувальний вирок щодо стану нашого світу, коли нам потрібно повідомляти про це. Ми живемо в дуже поляризованому світі, де міжнародна напруженість вливається в гуманітарні питання», — заявив Гранді.

Зазначається, що українських біженців було 5,7 мільйона, а російське повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року спричинило найбільший потік біженців із часів Другої світової війни.

Протягом двох десятиліть до початку громадянської війни в Сирії у 2011 році глобальний рівень вимушено переміщених осіб був «стабільним», і становив близько 40 мільйонів біженців.

Філіппо Гранді вважає, що кількість ще збільшиться. Нині у світі більш ніж одна з кожних 74 людей вважається вимушено переміщеною особою.

Верховний комісар ООН у справах біженців заявив, що причинами зростання цього показника є конфлікти, переслідування, дискримінація, насильство та зміна клімату.

Читайте також:

  • З 3 по 9 червня потік тих, хто виїжджає з України перевищив потік людей, які повертаються назад на 25 тисяч осіб.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.