Учора, 2 січня, армія РФ цілий день завдавала ударів з артилерії та КАБів по території Борової на Харківщині. Під російським ударом опинився і начальник селищної військової адміністрації Олександр Тертишний, однак без наслідків.
Про це Тертишний розповів 3 січня у коментарі для журналістів Ґвара Медіа.
«Кілька разів вчора потрапив під обстріл, один з них безпосередньо у Боровій. Це було вдень, я перебував у приміщені. А вдруге — біля переправи через Оскіл, коли їхав на Ізюм з Борової, метрів за 150-200 від мене. Але, бачите, живий. Це не перший мій такий досвід», — зазначив начальник СВА.
Він також пояснив, що ситуація у громаді «стабільно важка, можливо буде наступ на села громади», тож кількість обстрілів зросла, порівняно з минулим місяцем.
Відтак, за словами Тертишного, лише з 12 до 13 дня 2 січня було дві атаки з РСЗВ на Борову. Також десь о 15-15:30 була атака КАБами. Внаслідок цього у селищі пошкоджена музична школа, лікарня, зруйнований спортивний комплекс та є інші руйнування.
«Але точно я сказати не можу, які руйнування, бо людей не так багато та і поліцію не завжди викликають. Але ситуація складна. Сьогодні, 3 січня поки тихо, але ми готуємося», — додав Тертишний.
Попри обстріли у селищі досі лишається 500-600 людей, «у минулих місяцях було менше, але десь місяць Борову не “чіпали”, тому люди повернулися, але зараз знову все ускладнилося». Зазначається, дітей у Боровій нема.
Водночас діти досі є у Пісках-Радьківських та ще четверо у Підлимані, що поруч з Боровою, але «далі від фронту». Наразі всіх їх намагаються евакуювати.
Більше про евакуацію
Наразі загальна примусова евакуація триває з Купʼянського та Борівського напрямків. Відтак, станом на початок 2025 року евакуювали майже 6500 людей з Куп’янського напрямку та 4500 з Борівського.
Водночас евакуація на цих напрямків потребує пришвидшення через погіршення погодних умов та постійні обстріли, кажуть в ОВА.
Крім того, начальник ОВА Олег Синєгубов запевнив, на території Харківщині забезпечили в місцях тимчасового розселення 2 000 ліжок для евакуйованих людей. За потреби їх кількість можуть збільшити. Наразі можливістю розселення в гуртожитках скористалася 1 014 переселенців, тобто ще доступна майже половина місць.
Куди звертатися з питань евакуації
- 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
- 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
- 102 — поліція.
Читайте також
- «Спочатку масово поверталися, а коли почали кошмарити — виїжджаємо»: як проходить евакуація прифронтового селища Борова.