Ветеранська політика є частиною внутрішнього плану стійкості України. Відтак, передбачено створення у 2025 році амбулаторно-реабілітаційних відділень для ветеранів у кожній громаді, де є лікувальний заклад.
Про це 19 листопада повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Президент також пообіцяв, з наступного року запустити додаткову оплату для сімейних лікарів за декларації, що укладені з ветеранами.
Крім того, за словами Зеленського, уже завершені підготовчі роботи для запуску програми помічника ветерана.
«Ухвалені необхідні нормативні акти, виділені в бюджеті кошти, у наступному році заплановано навчити та оплатити працю 11 тисяч фахівців із супроводу ветеранів», — пояснив Зеленський.
Водночас у 2025 році побудують «щонайменше 80 нових ветеранських просторів у громадах країни».
Також одним з ключових завдань ветеранської політики, за словами Президента, є забезпечення ветеранів житлом.
«За цей рік за всіх складнощів майже 4,5 тисячі сімей ветеранів були забезпечені допомогою на придбання житла. І окремо діє наша програма особливої шани до Героїв України. 274 сім’ї Героїв забезпечені квартирами», — додав Зеленський.
Наступний напрямок — освіта. Відтак, 2200 ветеранів здобули в цьому році нову освіту в центрах професійно-технічної освіти. В наступному році обіцяють продовжити такі програми навчання. Крім того, з першого січня нового року діятиме програма підтримки освіти для дітей ветеранів.
Нагадаємо, 19 листопада Президент Володимир Зеленський представив внутрішній «план стійкості», який є продовженням Плану перемоги і містить завдання для самої України на час війни. Він складається з 10 пунктів.
Внутрішній план складається з таких пунктів, як єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет та політика героїв. Однак повну його версію, з додатками, представлять лише в грудні.
Читайте також
- Рада схвалила в цілому проєкт бюджету на 2025 рік.