21 вересня Верховна Рада прийняла постанову №10054-307, в якій закликає міжнародні організації, парламентські асамблеї, уряди та парламенти іноземних держав висловити засудження щодо проведення Російською Федерацією незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області, Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Результати голосування / Фото: телеграм-канал Ярослава Железняка

У постанові вказано наступні вимоги та заклики:

  1. Засудити проведення Російською Федерацією незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях.
  2. Визнати нелегітимними всі органи влади РФ на всіх рівнях, члени яких були «обрані» під час проведення незаконних виборів на окупованих територіях, а також будь-які рішення, що ухвалюються цими органами.
  3. Уникати офіційних контактів з так званими «посадовими особами», незаконно обраними на тимчасово окупованих територіях України.
  4. Визнати російську виборчу систему нелегітимною та не відповідною міжнародним демократичним стандартам.
  5. Посилити санкційний тиск на Російську Федерацію та осіб, причетних до організації та проведення незаконних виборів на окупованих територіях.
  6. Продовжити надання Україні необхідної військової допомоги для посилення її оборонних можливостей та сприяння відновленню територіальної цілісності України.
  7. Взяти участь в імплементації Формули миру Президента України з метою припинення агресивних дій.

З 8 по 10 вересня російська влада провела псевдовибори до місцевих адміністрацій в окупованих Криму та Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях.

Читайте також

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9610 з правками до закону про нацменшини. Він є однією з вимог для початку переговорів про членство України в Євросоюзі.