«Припиніть безглузді тендери»: у Харкові пройшла акція «Гроші на ЗСУ» – фото

Даша Лобанок - 02 Грудня 2023 | 11:47

2 грудня в Харкові на майдані Свободи, навпроти будівлі ОВА зібралися місцеві жителі на пікет із закликом до влади виділяти кошти на військові потреби, а не благоустрій міста.

«Я сьогодні тут підтримую активістів на акції «Гроші на ЗСУ». Тому як гроші ідуть на бруківки та інший різний мотлох, але ніхто не думає, що нам потрібна підтримка ЗСУ й перемога. Наразі ми на етапі харківської влади, а в цілому й всеукраїнської, намагаємося донести, що нам потрібна перемога», — пояснює Сергій. Чоловік сьогодні прийшов уперше на пікет, однак каже, що точно не востаннє.

На акцію біля будівлі ОВА вийшло близько 50 людей, які потім пішли по вулиці Шевченка в сторону будівлі Харківської міської ради. За словами поліції, там о 12:00 відбудеться ще один мітинг.

«У мене воюють друзі і я коли з ними спілкуюся, розумію, що в них нічого немає. На початку їх хоч якось забезпечували, то зараз у них немає нічого. Але в наших містах усе гаразд і люди забувають, що війна йде в нашій області. А хлопці стоять там на смерть. Тому я хочу, щоб наша влада допомагала їм: закупала дрони, амуніцію», — каже Людмила, яка також прийшла сьогодні на акцію.

Людмила, яка прийшла на акцію підтримати своїх друзів / Фото: Сергій Прокопенко для Ґвара Медіа

Ключова ціль пікету — доцільні витрати державних коштів. Харків’яни вимагають припинити «відмивати» гроші на тендерах і спрямувати їх на Збройні сили України. «Народ хоче бачити як саме допомагає бійцям влада».

Уперше така акція відбулась у серпні 2023 року в Одесі, а 4 листопада подібний мітинг пройшов і в Харкові та продовжує відбуватися щосуботи. Аналогічні мирні акції були в Києві та Львові.

Нагадаємо, що під час брифінгу 1 грудня керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив, що пріоритетами при прийнятті місцевих бюджетів на 2024 рік має стати посилення обороноздатності.

«Все дуже просто: кожна гривня має працювати на нашу перемогу і на посилення обороноздатності нашої області та кожного населеного пункту окремо. На це і це має бути пріоритет абсолютно всіх органів місцевого самоврядування», — зазначив Синєгубов.

Читайте також

  • «Витрати на клумби, парки та лавочки — це добре для мирного життя, але не під час війни» – розмова з військовим харківської бригади.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.