У власність держави повернули прикордонну ділянку площею понад 188 га та вартістю майже 5 мільярдів гривень, яка повинна використовуватися для зведення захисних споруд.

Прокурори встановили, що земельна ділянка у прикордонній Вовчанській громаді незаконно вибула з державної власності у комунальну та була в оренді у фермерського господарства і використовувалась ним для сільськогосподарських потреб.

Ділянка на прикордонні, яку прокуратура повернула у власність держави / Скриншот Харківської обласної прокуратури
Ділянка на прикордонні, яку прокуратура повернула у власність держави / Скриншот Харківської обласної прокуратури

При цьому ця земельна ділянка фактично є частиною земель прикордонної смуги та повинна використовуватися виключно для зведення та експлуатації інженерних захисних споруд для захисту від агресії з боку Російської Федерації.

Землі прикордонної смуги можуть перебувати виключно у державній власності та мають використовуватися для оборони країни й забезпечення діяльності органів прикордонної служби.

Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Нагадаємо, у Харківській області продовжують споруджувати оборонні фортифікації. За даними начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, третя лінія оборона готова на 90%.

Що відомо про фортифікаційні споруди

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав Синєгубов.

На їхнє будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони — з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.

На цю тему

Верховна Рада створила ТСК щодо фортифікацій та потреб у дронах. За проєкт постанови проголосували 277 народних депутатів. Головою комісії призначили депутата від «Слуги Народу» Миколу Задорожнього. До складу ТСК увійшли 13 нардепів.