Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розглянув петицію про звільнення міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та відповів, що не знайшов фактів, які б давали підстави позбавити посади очільника МКІП.
Петицію із закликом звільнити Олександра Ткаченка зареєстрували 7 березня 2023 року. За три місяці вона набрала потрібну кількість голосів. Автором петиції став Юрій Шиян, який вважає, що перебуваючи на посаді міністра, Ткаченко своєю діяльністю в міністерстві призвів до стагнації в культурній сфері.
Це вже друга петиція щодо звільнення Ткаченка. Першу зареєстрували в жовтні 2022 року. Упродовж року міністр культури та інформаційної політики неодноразово потрапляв у скандали:
- У червні 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики України передало «Довженко-Центр» у пряме підпорядкування Державному агентству України з питань кіно (Держкіно), яке вже через два місяці видало указ про «реорганізацію» установи. Хронологію подій – читайте у нашому матеріалі.
- У серпні минулого року, напередодні Дня незалежності України, у МКІП дотримуючись рекомендацій креативного агентства Banda Agency, запропонували українцям новий жест для вітання на свято. Йдеться про відкриту долоню із загнутим безіменним пальцем — таким чином прямими залишаються саме 3 пальці — вказівний, середній та мізинець. Жест мав символізувати тризуб, але мережу це обурило, адже схоже вітання вже є, і несе в собі набагато більше символізму.
- У березні цього року Ткаченко потрапив у скандал із лідером добровольчого батальйону «Братство» Дмитром Корчинським: очільник МКІП не дозволив відспівати в Успенському соборі Києво-Печерської лаври чотирьох бійців диверсійної групи, які загинули на кордоні з Брянською областю РФ. У Міністерстві культури та інформаційної політики України заявили, що з таким проханням ніхто не звертався і відмови щодо відспівування вони не надавали.
Читайте також
- МКІП підготували зміни щодо виїзду митців за кордон.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.