Пропри повномасштабне вторгнення, громадяни продовжують підтримувати високий рівень самопочуття та відчуття щастя.
За результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають себе щасливими. Це майже не відрізняється від показників грудня 2021 року, коли цей показник дорівнював 71%. Натомість 16% опитаних не вважають себе щасливими, а 14% не змогли відповісти однозначно.
- Молодші та заможніші респонденти відчувають більшу задоволеність від життя та вважають себе щасливішими.
- Показники щастя знижуються із Заходу до Сходу України. Проте більшість респондентів, які жили на Сході до початку війни, вважає себе щасливими.
- Серед осіб, які перебувають мають статус внутрішньо переміщеної особи, менше людей вважають себе щасливими у порівнянні з не-ВПО.
Інші опитування КМІС виявили низку негативних наслідків для українців у зв’язку з російським вторгненням, серед них:
- 78% респондентів зазначили, що вони мають родичів або друзів, які постраждали або загинули внаслідок конфлікту.
- 64% відмітили зниження своїх доходів в результаті воєнних дій.
- 29% втратили роботу через наслідки конфлікту.
- 64% респондентів повідомили про погіршення свого психічного здоров’я під впливом війни.
- 55% зазначили погіршення свого фізичного здоров’я.
«Принципово важливо, що показник щастя практично не змінився і в цілому, і серед окремих категорій населення. Українці попри море труднощів і викликів сьогодення знаходять способи адаптуватися до складної реальності та рухатися вперед», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.
Опитування проводилося КМІС упродовж 26 травня-5 червня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 984 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій.
Читайте також
- На запитання про те, чи відчувають вони гордість за те, що є мешканцями свого міста, позитивно відповіли 96% респондентів-харків’ян. Таким чином, харків’яни посіли перше місце серед жителів усіх обласних центрів країни. Друге місце у рейтингу займає Київ, де «так» відповіли 93% респондентів.
- Більшість українців мають близьких, які отримали поранення або загинули через російське вторгнення.