Для ліквідації наслідків масованих обстрілів РФ по Харкову було залучено двадцять благодійних організацій, які надавали домедичну та психологічну допомогу, а також доставляли будівельні матеріали на місця руйнувань.
Про це 6 вересня повідомив голова правління БО БФ «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда під час брифінгу.
За його інформацією, всі ці благодійні організації діяли у рамках загону групи швидкого реагування, а також взаємодіяли з комунальними службами Харкова, ДСНС, органами місцевого самоврядування та поліцією.
«Ці прильоти були масовими, тому протягом цього тижня було залучено понад 120 волонтерів з різних організацій. Мова йде про будівельні бригади та постачання матеріалів для них, а також організацію пунктів видачі гарячого харчування, медичної та гуманітарної допомоги», — пояснив Коляда.
Він також зазначив, благодійним сектором було «зашито» 1800 вікон, які були пошкоджені внаслідок обстрілів. Крім того, надано понад 200 консультацій психологів, 52 випадки домедичної допомоги.
«Хочу також зазначити, у складі групи швидкого реагування працюють сертифіковані фахівці з надання медичної допомоги, тому за цей тиждень масованих обстрілів, ними було врятовано вісім людей з-під завалів, яких потім передали працівникам швидкої», — сказав Коляда.
Волонтер додав, саме завдяки співпраці волонтерського сектору з офіційними службами вдалося майже повністю ліквідувати наслідки удару по 12-поверховому будинку, який був частково зруйнований 30 серпня, за дві доби.
Більше про роботу групи швидкого реагування на Харківщині
16 серпня зʼявилася інформація про початок роботи Група швидкого реагування (ГШР) на Харківщині. Її мета — забезпечення оперативної допомоги громадам, що постраждали від обстрілів.
Тепер громади самостійно визначатимуть обсяги необхідної допомоги та подаватимуть відповідні заявки до ГШР. Група швидкого реагування опрацьовуватиме ці запити, координуючи зусилля для оперативного реагування на виклики. За словами Тетяни Дроздової, директорки БФ «Єдність та сила», така спільна ініціатива благодійних організацій сприятиме швидшому та ефективнішому наданню допомоги кожній громаді.
Екстрена допомога включатиме:
- Надання будівельних матеріалів
- Фінансову, психологічну та правову підтримку
- Оренду житла
- Надання продуктових наборів та бутильованої води.
Коляда підкреслив, ця група працює по всій території Харківщини, в тому числі обласному центрі. Він також анонсував, надалі на базі ГШР буде створена група добровільного формування цивільного захисту, до якої ввійдуть громадські фонди та організації, гуманітарне розмінування тощо.
Читайте також
- З початку вересня на Харківщині волонтери евакуювали 297 осіб.
- Волонтери з Харківщини беруть участь в евакуації на Донеччині.