Шевченківський районний суд Києва продовжує розгляд справи колишнього начальника управління СБУ Харківської області Роману Дудіну, повідомляє журналіст Ґвара Медіа.

Наразі триває розгляд доказів, наданих стороною обвинувачення.

«Якщо сьогоднішнім темпом розглядатимемо докази, я вбачаю, що можливо за декілька місяців розглянемо всі докази. Якщо брати минулі судові засідання – це по 1-2 докази фактично ми досліджували. Потім йшли якісь клопотання, суд виходив до нарадчої кімнати, після чого оголошував якесь рішення, проголошував якусь ухвалу і після цього вже визначалися щодо наступного судового засідання», – коментує Ґвара Медіа захисник Дудіна Юрій Глотов.

На питання щодо допиту свідків по цій справі захисник сказав, що вони на 90% збігаються зі списком сторони обвинувачення – це в тому числі і начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, і міський голова Харкова Ігор Терехов.

  • Наступне засідання призначили на 2 лютого 2024 року.

Київський апеляційний суд 16 січня 2024 року відхилив скаргу адвоката Юрія Глотова про зміну запобіжного заходу, нині ексначальник управління СБУ Харківщини утримується під вартою до 18 лютого 2024 року.

Дудіна звинувачують у вчиненні одразу трьох злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) та ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.

10 листопада 2023 року Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про закритий розгляд справи колишнього начальника управління СБУ Харківської області Романа Дудіна. За тиждень до цього під час судового засідання підозрюваному у державній зраді подовжили тримання під вартою на два місяці.

Хто такий Роман Дудін

  • Роман Дудін очолював Управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді глава держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
  • У лютому 2022 року він запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова;
  • 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!