Завдяки активній інтеграції українців на європейському ринку праці, у довгостроковій перспективі переселенці з України позитивну впливатимуть на економіку.
Про це повідомляють у НБУ.
У дослідженні зазначається, що через війну в Україні та глобальну інфляцію споживання в ЄС могло скоротитися на 1,1%, але українські переселенці підтримують споживання в країнах Європи.
Зафіксовано сплеск роздрібної торгівлі приватного споживання в Польщі та Естонії завдяки хвилі міграції з України.
За підрахунками Національного банку України, з березня до жовтня українці за кордоном витратили понад $15 мільярдів.
Найбільше витрачали в Німеччині, Польщі, Словаччині й Румунії. Ці кошти стали відчутним внеском в національні економіки країн ЄС, констатує голова НБУ Андрій Пишний.
Також зазначається, що якщо навесні та влітку українці витрачали заощадження, які їм передавали з України, то з осені вони стали активніше долучатися до ринку праці ЄС.
Зокрема, з 24 лютого українці в Польщі заплатили 10 мільярдів злотих податків, це більше ніж переселенці отримують соціальну допомогу.
«Результати дослідження вкотре доводять, що українці не звикли сидіти склавши руки та активно інтегруються до ринку праці. Зокрема, вдаються до підприємництва в країнах свого вимушеного перебування. Для Європи такі мігранти – скоріше знахідка й здобуток, для нас – колосальна втрата», – коментує Пишний.
Разом з тим, витрати українських переселенців підтримали споживання, але водночас були додатковим чинником високих темпів інфляції в ЄС, яка у 2022-му досягла рекордних значень за останнє десятиліття.
При цьому українці посилюють ринок праці Європейського Союзу, в середньостроковій перспективі ефект від хвилі переселенців для бюджетів європейських країн буде «додатнім», кажуть в НБУ.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.