Наразі рейтинг якості відкритих даних в Україні становить 44,21%. Це показник, який відображає дотримання принципів відкритості, передбачених законодавством: доступність, оперативність, чіткість та можливість порівняння.

Про це йдеться в матеріалі Опендатабот.

Так, попри незначне зростання у порівнянні з 2024 роком – він складав 42,37%, нинішній показник залишається нижчим, ніж у 2021 році, коли він складав 57,6%. Зазначається, що однією з головних причин падіння рейтингу став початок повномасштабного вторгнення РФ: у перші дні війни Україна закрила державні реєстри, щоб захистити інформацію від росіян.

‎«Вторгнення РФ за один день відкинуло Україну на 6 років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації‎», – йдеться в аналітиці.

Згодом частина держорганів відновила публікацію відкритих даних.

Уточнюється, що на покращення якості даних та зростання показника Рейтингу вплинула публікація таких державних даних:

  • Національне агентство України з питань державної служби почало публікувати перелік вакансій держаної служби;
  • Міністерство юстиції України покращило набори АСВП та ЄРБ, при цьому ЄРБ не публікується;
  • Міністерство освіти та науки почало публікувати Реєстр суб’єктів освітньої діяльності;
  • НАЗК відновило публікацію декларацій у формі API.

Водночас зберігаються негативні тенденції. Так, Державна судова адміністрація припинила публікувати судову статистику на порталі відкритих даних, хоча вона залишається доступною на їх офіційному сайті.

Найнижчий рівень відкритості серед центральних органів влади має Державна податкова служба – її рейтинг становить лише 0,2%. З початку повномасштабної війни податкова припинила публікацію всіх наборів даних, крім інформації про відшкодування ПДВ, але навіть ця інформація представлена у зведеному вигляді.

Найбільш закритими залишаються також Пенсійний фонд, Міністерство соціальної політики, Міністерство економіки та Моторне (транспортне) страхове бюро. Водночас серед найбільш відкритих органів влади – це Верховна Рада, Державна судова адміністрація та Міністерство внутрішніх справ.

Читайте також

  • Минулого року підприємства на Харківщині заробили 82 мільярди гривень.
  • На Харківщині минулого року середня пенсія становила майже шість тисяч гривень.