Парк скульптур В доданій Реальності
Колаборація з художницею Vera DG у Харкові: для молоді, для тебе, для міста
Vera DG
Віра – художниця українського походження. Закінчила найвідомішу в Україні Академію мистецтв – Харківську Державну Академію Дизайну і Мистецтв з почесним дипломом. Кілька років Віра вивчала каліграфію в Європі та Стамбулі, і в результаті поєднала у своїх роботах два різних стилі та підходи – Європейський та Азіатський. “Як художник, я завжди наполегливо працюю над створенням картин, які говорять як художнику, так і іншим про красу каліграфії різних часів, культур і народів. З тих пір, як я розпочала свою сольну кар'єру, я працюю над стилем Каліграфіті, який є поєднанням Каліграфії та Графіті. Це означає, що естетика каліграфії переноситься на великі формати, великі фрески та полотна. Коли я створюю сучасне каліграфіті, я не думаю, що ці знаки можна прочитати, тому що естетика самої літери стоїть на першому місці. Все, що я малюю в стилі Каліграфіті, — це поєднання знаків культур і націй, які я поєдную на емоційному рівні, на рівні ритмів, ліній та естетики символів. Нам не потрібно читати Каліграфіті слово за словом як книгу; серцем і емоціями читаємо історії, що лежать в основі.
Про парк
Парк Скульптур в Доповненій Реальності художниці Віри Дегтярьової – це проєкт, метою якого є дослідження комунікації між різними культурами і країнами світу за допомогою каліграфії, а також через побудову діалогу між Харковом та глобальною мистецькою сценою. Проєкт присвячений проблемі слабкого зв'язку міста з міжнародним контекстом і рефлексіям художниці.
Мета авторки проєкту — дослідити, як концепції зламаного, забутого, езотеричного або невидимого спілкування можуть надихати або трансформувати наші інші відчуття: зір, інтуїцію. Віра Дегтярьова вивчає здатність мови генерувати фізичні відчуття з навколишнього середовища, навколишньої культури та досвіду, передаючи це мовою каліграфії.
скульптури
Сонячні кларнети
Скульптура виконана у особливому стилі художниці – каліграфіті. Інсталяція символізує Сонце та просвітлення, а її форма нагадує соняшник. Художниця закликає людей застосовувати інновації, нові технологій та взаємодіяти із цифровим світом. Також, дана скульптура присвячена віршу Павла Тичини “Не Зевс, не Пан” зі збірки “Сонячні кларнети” та символізує високу духовність. “Сонячні кларнети” – це про музику планет та про джерело, з якого ми черпаємо натхнення.
Повернутись
365
Скульптура присвячена Льву Ландау – генію світової фізики, який зробив фундаментальний внесок у науку і відкриття, що вплинули на розвиток сучасних технологій та присутні у повсякденному житті людини. Скульптура присвячена кривизні простору-часу та принципу невизначеності, вивченням яких займається квантова механіка – розділ теоретичної фізики, якою захоплювався Ландау. Картина квантових подій у мікросвіті, що малюється рівнянням Шредінгера, така, що частинки уподібнюються окремим приливним хвилям, що розповсюджуються по поверхні океану-простору, відображена у цій скульптур
Повернутись
ВЕК-ВАК
Скульптура присвячена харківському художнику аутсайдеру та міській легенді Харкова – Олегу Мітасову, який одним з перших почав малювати графіті на стінах міста. Починаючи з середини 1980-х, художник почав покривати стіни свого житла та навколишніх дворів безладними написами: Ні. Втрачати. Віри. В. Людей. Усім. Усьому. Живому. Ні. Живому. Скульптура символізує інакомислення, виражає фразу “від великих вчених до божевільних”. ВАК ВЕК – відомий напис художника, що стало основою даної скульптури.
Повернутись
Космо-монумент
Скульптура присвячена спадщині Харкова, який відігравав значну роль у розвитку космічної індустрії в ХХ сторіччі. Ракети-носії з космічним управлінням розробки ПАТ «ХАРТРОН» вивели на орбіту близько 1000 космічних апаратів, у тому числі перший штучний супутник Землі, виготовлений в Україні, який розпочав відлік супутників серії «Космос».Вчені та інженери підприємств міста і сьогодні створюють системи управління для супутників та космічних кораблів США, Китаю та Індії. Скульптура “Космо-монумент” є символом мрій людства дотягнутися до інших планет та долетіти до мрії. Гачок з планетою символізує мету, до якої йде людство та довгий і тернистий шлях, що символізує епохи досліджень, розвитку цивілізацій і нових відкриттів.
Повернутись
Трипільске коло. Скіфські уяви.
Натхненням для створення цієї скульптури стала знахідка зі скіфських часів, яка зараз знаходиться в історичному музеї Харкова – дерево Скіфів з трьома рівнями, “які об'єднують потойбічний, фізичний та небесний світи”. Ці три світи художниця символічно відобразила у вигляді золотих кілець, втіливши давні вірування українців у сучасній інтерпретації. Людина, яка є поєднанням цих світів на Землі, відображається у вигляді срібного кільця. Скульптура символізує гармонічне поєднання трьох світів.
Повернутись
Близький Схід
Близький схід – це колиска науки, писемності, та мистецтва каліграфії, що налічує тисячі років. Іншими словами, Близький Схід – це «колиска цивілізації». Регіон на сході Середземномор'я є місцем народження арабської мови, івриту, арамейської та інших семітських мов, а також тут народилися авраамічні релігії. Арабська каліграфія є молитвою в символах. Тисячолітня історія людства стародавніх цивілізацій відобразилася в ідеальних каліграфічних арабських літерах. Дана скульптура символізує зв'язок з Всесвітом та виконана в стилі арабської тривимірної каліграфії.
Повернутись
Африка
Натхненням для створення скульптури стали картини художника з африканським корінням на ім'я Doba Afolabi. В роботах Доба виражені африканський ритм, дух та кольори, які надихнули художницю на створення скульптури. Культура Африки така різноманітна, як і сам континент. Вона полягає в африканських етнічних групах та його сімейних традиціях. Місцеве мистецтво, музика та література передає релігійні та соціальні особливості африканської культури. Скульптура нагадує африканську квітку та є символом різноманітності і привабливості Африки, уособленням мрій та уявлень авторки про екзотичний континент.
Повернутись
Австралія-Океанія
Ця скульптура є діалогом з архаїчною культурою аборигенів Австралії та Океанії. Палиця-копалка, спис, бумеранг, вітровий заслін, "час снів", дух-предок з невимовною назвою. Найбагатше натхнення аборигени черпали у міфах, тотемічних віруваннях. Вони наяву переживали події, видимими засобами пов'язували себе зі світом духів. Таке сприйняття максимально наближало їх до своїх духовних героїв, явищ навколишньої природи, яку вони прагнули впливати. Аборигени Австралії та Океанії - найдавніша з культур, що живуть на Землі. І при цьому – одна з найменш вивчених. Дана скульптура символізує цінність свободи та перемоги, що також притаманна українській нації.
Повернутись
Японія
Ця скульптура є діалогом зі східною культурою та філософією. Каліграфія є одним із видів японського традиційного мистецтва, який свого часу прийшов до Японії з Китаю. З давніх часів японці з повагою ставилися до мистецтва красиво писати за допомогою пензлика та туші. У світовому мистецтві японська каліграфія стоїть в одному ряду з аналогічними європейськими та арабськими мистецтвами каліграфії. Натхненням для створення скульптури став стиль японської каліграфії «бокусеки» («слід туші») та дзен мистецтва і медитації. Скульптура символізує витонченість та легкість японської культури.
Повернутись
Цунамі. Краплі Океану.
Скульптура символізує міць природи та зв'язок океану з усім світом. Світовий океан – водна оболонка Землі, яка займає близько 70% поверхні земної кулі. Океан керує глобальними системами, які роблять Землю придатною для життя людства. Наша дощова вода, питна вода, погода, клімат, узбережжя, значна частина нашої їжі і навіть кисень у повітрі, яким ми дихаємо, в кінцевому підсумку забезпечується і регулюється океаном. Ретельне управління цим важливим глобальним ресурсом є ключовою ознакою сталого майбутнього. Посил цієї скульптури – відповідально ставитися до екології планети, охороняти та не забруднювати океан та водні ресурси.
Повернутись
Амазонка
Скульптура присвячена Бразилії та Південній Америці, дивовижному континенту з унікальним розмаїттям флори та фауни. Континент який містить легені планети – Амазонські ліси, пустелі, напівпустелі, гори, льодовики, вулкани. Силует скульптури нагадує тропічну раковину з кількома шарами, яка нібито привезена з далеких мандрів на згадку, і яка стоїть на гранітному камені. Авторка інтерпретує чорний колір як невідкрите, невідоме. Скульптура символізує відкриття, розвиток цивілізації, спіралеподібний розвиток часу та простору.
Повернутись
Музика. Європа.
Натхненням для створення цієї скульптури стала музика Вівальді, а саме, музика зі збірки “4 сезони” під назвою “Весна”. Вівальді - найбільший представник італійського скрипкового мистецтва XVIII століття, його творчість мала величезний вплив не тільки на сучасних йому італійських композиторів, а й на музикантів інших національностей, тим самим вплинувши на формування Європейської культури. Відтворивши скульптуру, авторка трансформувала музику у лінії та передала образ як музикальний символ культури Европи за допомогою нових медіа цифрового мистецтва.
Повернутись
Метеорити. Послання з інших Всесвітів.
Скульптура є уламком метеориту, у якому запеклося Сонце. Сонце – це все, що дає життя. Скульптура символізує діалог з іншими Всесвітами. Зоряне небо завжди таїло в собі безліч загадок та незрозумілих явищ і притягувало до себе погляд. З давніх-давен зоряне небо несе в собі таємниче і незрозуміле. Падіння зірки вважалося чимось загадковим, знайти метеорит – це як отримати посилання з космосу, яке їм ще треба буде розшифрувати і привести своє життя до ладу. Цікавий факт, що метеоріти з Марсу та Місяця можна знайти не тільки в Сахарі та Морокко, але й під Харковом, про що свідчать харківські астрономи. Скульптура є певним втіленням цифрового метеориту – символа таємничого життя поза межами Землі.
Повернутись
Американська квітка.
Скульптура передає діалог з культурою Сполучених Штатів Америки, яку авторка сприймає як мікс різних культур. Культура США завжди була на межі. Хіпі, пуритани, концепція American dream, сексуальна революція, нестримний культ багатства та споживання, расова сегрегація, битники, психоделічні засуви, графіті та хіп-хоп співтовариство, рух за рівність та фемінізм... За два з половиною століття Америка пережила стільки культурних революцій, скільки більшість інших країн не переживало за два тисячоліття.
Повернутись
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.