Армія РФ обстріляла селищну раду села Борова на Ізюмщині, внаслідок чого 1 людина загинула та ще 2 постраждали. Про це повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

Це сталося 3 липня близько 4:50 ранку, тоді загинув чоловік. Крім того була госпіталізована 50-річна жінка та ще у однієї 75-річної мешканки спостерігається гостра реакція на стрес.

Рятувальники працюють на місці авіаудару в Боровій 03.07.2024 / Фотог: ДСНС

Пошкоджено приватний сектор та обʼєкти цивільної інфраструктури. Виникло 4 пожежі за різними адресами, занальною площею близько 140 кв.м, додають в ДСНС.

Для ліквідації наслідків ворожої атаки була залучено 3 пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС Харківщини, медичний розрахунок ДСНС Київщини, а також 2 одиниці інженерної техніки Луганського гарнізону ДСНС.

Останній осередок пожежі вдалось ліквідувати о 09:10.

Що відомо про село Борова?

Селище Борова Ізюмського району знаходиться на лівому березі Оскільського водосховища, в яке впадає річка з такою ж назвою. У квітні 2022 року село було окуповано, а його звільнення відбулося на початку жовтня того ж року. Як передавала Ґвара раніше, мешканці населеного пункта розповідали, як росіяни, під час окупації, примушували всіх ходити до російської школи, але паралельно онлайн було навчання з українськими вчителями, тому батьки готували дітей до школи онлайн. А також згадували історії про те, як загарбники могли забрати людину посеред вулиці, забирали їжу з городів, заселялися в чужі будинки. Після деокупації село потерпає від постійних російським обстрілів.

Один з них стався вночі 26 червня російські війська обстріляли селище Борова Ізюмського району на Харківщині. Попередньо, удар був завданий ФАБ-500 з УМПК. Пошкоджено магазини та приватні домоволодіння. Постраждалих внаслідок обстрілу немає.

Нагадаємо, ФАБ-500 — це розроблена в СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою. З початку 2023 року Росія стала інтенсивно застосовувати бомби ФАБ-500М62 з модулем планування та корекції (УМПК), який перетворює бомби вільного падіння на високоточний боєприпас з максимальною дальністю застосування до 70 км. Навесні того року темп застосування зріс до 20 скидань на добу.

Читайте також