Станом на 5 вересня, на Харківщині поширилося шахрайство над військовими, коли їм нібито обіцяють доставити авто на фронт, проте згодом беруть гроші та зникають.
Про це повідомила начальниця відділу управління протидії кіберзлочинам в Харківській області капітан поліції Катерина Кравченко під час брифінгу.
Вона зазначила, що здебільшого шахраї здійснюють цей обман через онлайн платформи з пошуку товарів.
«Зазвичай все починається з того, що військовий заходить на онлайн платформу, знаходить там оголошення про доставку авто та починає спілкуванням з його власником. Однак документи надіслані ним виявляються хибними, а відео авто належать іншим продавцям, які не мають ніякого відношення до цієї справи», — сказала Катерина Кравченко.
За її інформацію, потерпілий довіряючи шахраям надсилає гроші під різними приводами «на розмитнення» чи «доставку», однак в кінці не отримує товар.
Кравченко наголосила, кількість звернень від громадян, потерпілих від такої схеми, останнім часом збільшилася, а подібні випадки продовжують фіксувати в регіоні.
«Тому потрібно займатися підбором авто самостійно чи просити довірених осіб. Крім того, ретельно перевіряти оголошення», — підсумувала капітан поліції.
Зазначається, сповістити про ймовірне шахрайство можна за номером телефону «102», звернувшись до найближчого відділку поліції або залишивши відповідне звернення на сайті кіберполіції.
Нагадаємо, минулого року в Україні зафіксовано історичний максимум справ про шахрайство. Відтак, рівень шахрайства найвищий за останні 11 років.
У 2023 році було відкрито 82,6 тисячі кримінальних справ щодо шахрайства. Це у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році, коли вперше за тривалий час в Україні спостерігався сплеск активності аферистів.
Востаннє рекорд у справах за цим кримінальним провадженням був встановлений у 2013 році – тоді кількість нових проваджень сягла 47 142. Після цього цифра йшла на спад аж до початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, у січні 2024 року було зафіксовано новий антирекорд – 8 421 відкритих проваджень. До порівняння, це в 1,4 раза більше правопорушень, ніж у січні 2023 року.
Читайте також
- Пропонував роботу в ЄС: харків’янина підозрюють у шахрайстві.
- Ошукав 43 людини в Україні: мешканця Пісочина підозрюють у шахрайстві.