Новий винахід: сферичний зоровий датчик

Юлія Корж - 27 Червня 2020 | 10:27
СФЕРИЧНИЙ ЗОРОВИЙ ДАТЧИК

Вчені з Гонконзького університету науки і технології  розробили сферичний зоровий датчик, який імітує структуру людського ока. Пристрій являє собою тривимірну штучну сітківку, яка отримала високощільну матрицю світлочутливих нанодротів. Так, винахід має поле зору, аналогічне реальному людському оку, а швидкість реакції у нього краще, ніж у ока людини.

Штучне око містить лінзу для фокусування світла і напівсферичну сітківку, область у задній частині ока, де світлочутливі клітини генерують електричні імпульси для відправки у мозок.
Винахід має діаметр 2 сантиметри, а його порожнистий центр заповнений рідиною. Око дорослої людини такого ж розміру і наповнене так званим склоподібним тілом.

СФЕРИЧНИЙ ЗОРОВИЙ ДАТЧИК

Штучна сітківка зроблена з пористого оксиду алюмінію, заповненого щільно упакованими нанодротами. Ці дроти чутливі до світла і виготовлені з сполуки, званого перовскит, який зазвичай використовується у сонячних елементах. Вони діють аналогічно нервовим клітинам людського ока, передаючи електричні сигнали, коли вони активуються світлом.

«У майбутньому ми зможемо використовувати це для поліпшення протезів зору і  робототехніки», – сказав автор розробки, науковий співробітник гонконгського Університету науки і технологій Чжіонг Фан.

Вчені виявили, що воно реєструє зміни в освітленні швидше, ніж людське око – приблизно за 30-40 мілісекунд, а не 40-150. Пристрій також може бачити тьмяне світло приблизно так само, як і людське око.

«Я думаю, що протягом приблизно 10 років, ми повинні побачити деякі вельми відчутні практичні застосування цих біонічних очей», – сказав Хонгру Джанг, інженер в Університеті Вісконсін-Медісон, який не брав участі в дослідженні.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.