Новий пристрій імітує відчуття твердих поверхонь

Юлія Корж - 17 Травня 2020 | 13:55
Тверді поверхні

Інженери з Університету Карнегі-Меллона представили пристрій, який дозволяє імітувати відчуття твердих поверхонь у віртуальній реальності.

Сучасні системи віртуальної реальності можуть створювати захоплюючі візуальні образи, проте точна передача тактильних відчуттів поки створює винахідникам проблеми. Особливо складно адекватно передати дотику до таких предметів, як стіни, побутові прилади і меблі. У новому пристрої VR використовуються кілька струн, прикріплених до руки і пальців, для імітації відчуття перешкод і важких предметів.

Блокування струни відбувається в той момент, коли рука користувача наближається до точки, де в реальності відбулося б зіткнення з предметом. В результаті, пристрій імітує відчуття дотику до неї. Механізм дозволяє також відчувати значний опір: скажімо, із зусиллям посунути якісь меблі або «дати п’ять» віртуальному персонажу.

Коли він відчуває, що рука користувача знаходиться поруч з віртуальної стіною або іншою перешкодою, храпові механізми послідовно включаються так, як це необхідно для конкретних віртуальних об’єктів. Засувки відключаються, коли людина прибирає руку.

Пристрій важить менше 300 грамів, а серійна версія, як вважають автори, буде коштувати не більше 50 доларів.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.