Сьогодні, 16 серпня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Про це йдеться на сайті Міністерства інтеграції.

Постанова має декілька важливих аспектів військового обліку й перевірки документів. Так, наприклад, хлопці віком від 17 до 25 років, що проживають в Україні та поза її межами повинні стати на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Крім цього:

  • чоловіки віком від 18 до 60 років, що оформлюють українські та закордонні паспорти поза межами України, проходитимуть верифікацію військово-облікових документів через державну електронну систему «Трембіта»
  • хлопці віком від 16 до 25 років, які проживають в Україні та поза її межами, під час оформленням паспорта, будуть внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР) без проходження ВЛК
  • діятиме перелік громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років, дані яких повинні бути внесені до ЄДРПВР і які підлягають постановці на військовий облік

Проєкт постанови був розроблений Мінреінтеграції у співпраці з Міноборони, Державною міграційною службою, Міністерством внутрішніх справ і Генеральним штабом Генштабом ЗСУ.

В чому різниця між людиною призовного віку та військовозобовʼязаним?

Призовник – це людина, яка наразі прописана до певної призовної дільниці. Відтак, її ще можуть направити на строкову службу, якщо вона її не проходила.  

Військовозобов’язаний – людина, яка стоїть на військовому обліку і має зобовʼязання призватися на службу у разі потреби.

Крім того, у призовників немає військового квитка, а є лише документ про прописку до призовної дільниці. У військовозобов’язаного є військовий квиток або тимчасово посвідчення військовозобов’язаного.  

Якщо ж чоловік служив в армії, але йому не виповнилося 25 років, то його можуть призвати, адже його статус змінився з призовника на військовозобов’язаного.

Нагадаємо, 18 травня набув чинності оновлений Закон про мобілізацію. Усі військовозобов’язані віком 18-60 років повинні оновити свої облікові дані до 16 липня. Це можна було зробити онлайн у застосунку Резерв+. Також оновити дані можна офлайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні.

Читайте також

  • Територіальні центри комплектування від початку 2024 року склали більше 11 тисяч штрафів за порушення правил військового обліку. Це вже більше, аніж за весь минулий рік.
  • СБУ затримала харків’янина, який, ймовірно, підроблював документи для ухилення від мобілізації.