В Україні фіксують посилення ППО. Почали виконуватися домовленості з партнерами у рамках саміту НАТО, відтак німецький «Петріот» прибув в країну.
Про це у своїй вечірній промові 21 липня повідомив Президент України Володимир Зеленський.
«В небі ми зможемо зробити більше. Звичайно, попереду ще багато роботи, і це ще далеко не гарантований захист, але тим не менше – більше сили для України», — сказав він.
Зеленський також додав, ключовм питанням і одночасно проблемою досі лишається забезпечення українських військових. Чого саме не вистачає він не сказав, проте запевнив, розподіл снарядів та достатня кількість передусім дронів по всіх основних позиціях забезпечується.
«Дуже важливо, щоб на всіх основних напрямках відчувалось, що нам є чим завдавати ворогу максимальних втрат», — запевнив Президент.
Чому це важливо для Харкова?
Загалом відстань від державного кордону чи лінії зіткнення, при якій російські літаки здійснюють бомбометання, становить від 30 до 70 кілометрів, що унеможливлює застосування наявних сил та засобів протиповітряної оборони ОТУ.
Російська армія, враховуючи результати бойових дій 2022-2023 років, визначила пріоритет застосування авіації — це удари КАБами різних модифікацій. Тому однією з пріоритетних задач, над якою працює зараз військово-політичне керівництво України — це посилення ППО Харківщини для унеможливлення бомбового терору, який здійснює Російська Федерація.
Адже ситуація в регіоні залишається напруженою, але Сили оборони України її контролюють.
Нагадаємо, Зеленський закликав західних союзників збивати російські ракети та безпілотники над українською територією і зняти обмеження на удари західною зброєю по цілях в РФ. Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц заперечив.
Відповідаючи на пресконференції на запитання про те, чи згодний він з іншими країнами НАТО щодо цих закликів Зеленського, Шольц сказав: «Я бачу такий консенсус, що про такі кроки не може бути й мови, і США також дуже чітко висловилися щодо цього».
Читайте також
- 11 липня у Вашингтоні завершився 3-денний саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України стали одними із головних на ювілейному зібранні, яке Альянс проводить у 75-й рік від свого створення. Лише ненвелика її частина — 40 млрд євро у 2025 році, дві батареї Patriot від Німеччина й Румунія, одну — Нідерланди разом з партнерами, ще одну — США, а також додатковий пакет допомоги від Америки.