З початку повномасштабного вторгнення 18% медпрацівників на Харківщині відчувають погіршення морального стану. Це повʼязано з наднормовим графіком роботи, підвищеним стресом та дефіцитом речей, необхідних для звичного життя.
Про це свідчать дані опитування про стан психічного здоров’я медичного персоналу України, проведеного Міжнародним Комітетом Порятунку (IRC).
Зазначається, кожен пʼятий опитаний медичний працівник з України страждає на затяжний стрес, пов’язаний з війною, серед симптомів — тривога, відчуття невизначеності та зниження самооцінки.
Крім того, 46% від усіх респондентів не мають оптимістичного погляду стосовно майбутнього, а 65% молодих лікарів не вірять у позитивне завтра.
За даними опитування стало відомо, що найбільш погіршилося самопочуття у лікарів (23%), медсестер (20%), фельдшерів (17%) та акушерів (12%).
При чому опитані жінки, що працюють в медустановах, продемонстрували вищий рівень стійкості за чоловіків — 19,5% респонденток повідомили про негативний вплив війни на стан здоровʼя порівняно з 21,5% респондентів.
Водночас найбільш стійкими виявилися люди старшого віку, серед осіб віком в понад 50 років 17% відчувають погіршення самопочуття на противагу 24% у віці від 18 до 30, а також 30% у віці від 31 до 49 років.
«Медичні працівники вийшли за рамки своїх традиційних обов’язків, надаючи невідкладну допомогу, сексуальну та репродуктивну допомогу та підтримку психічного здоров’я, щоб забезпечити безперервність догляду. Однак війна зробила їх уразливою групою з підвищеним стресом, довгим робочим часом і дефіцитом необхідних речей. Незважаючи на міжнародну фінансову підтримку, дефіцит фінансування залишається», — кажуть дослідники про причини виникнення проблем з ментальним здоровʼям.
Додається, International Rescue Committee (Міжнародний комітет порятунку або IRC) – це міжнародна гуманітарна організація, заснована за закликом Альберта Ейнштейна в 1933 році. В Україні IRC працює з лютого 2022 року, зокрема у Харківській та ще шести областях України — Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях. Завданням організації є підтримувати громади як у великих містах, так і важкодоступних сільських районах біля лінії фронту.
Читайте також
- Є ризик для життя однієї госпіталізованої: головний лікар про стан постраждалих внаслідок нічної атаки.
- Понад вісімсот об’єктів медзакладів відновлено в Україні протягом широкомасштабної війни.