Окрім наближення до лінії зіткнення, є загроза ураження волонтерів та поліції дронами та артилерією.
Найскладніша ситуація з евакуацією в Харківській області в Оскільській громаді. Про це під час брифінгу повідомив голова БФ «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда.
«Це Заоскілля, лівий берег річки в Куп’янському районі. Складність евакуації в логістиці, це дороги на лівому березі. Ворог вже там перебуває на деяких ділянках за вісім кілометрів від дороги. Це вже зона ураження і дронів, і артилерії. Що є прямою небезпекою ураження і представників правоохоронних органів, і волонтерів, які займаються евакуацією», – розповідає він.
З початку року волонтерам вдалося евакуювати з різних районів Харківщини 5 835 осіб. З них 629 дітей. Від початку повторного наступу РФ на півночі Харківщини, 10 травня, з небезпечних районів евакуйовано понад 4 800 осіб евакуйовано.
Сьогодні небезпечними вважаються Липецька, Циркунівська, Вовчанська, Золочівська громади та Куп’янський район, мешканці яких кожного дня піддаються обстрілам з боку РФ.
У поліції закликають користуватися можливістю евакуації мешканців цих територій. Для цього можна зателефонувати за номером телефону 0-800-33-92-91, на спецлінію поліції «102» або звернутися до найближчих відділень поліції.
Нагадаємо, централізована евакуація відбувається, в тому числі через транзитний евакуаційний пункт.
Більше про нього
Зі слів волонтерів, люди, які прибувають на транзитний евакуаційний пункт, можуть розраховувати на психологічну, медичну та юридичну підтримку. Постраждалим надається базова інформація про процедуру реєстрації ВПО та оформлення грошової допомоги, консультації з питань втрачених документів, механізмів фіксації пошкодженого житла, соціальний супровід, психологічну допомогу. Пізніше евакуйовані можуть зареєструватися на програму багатоцільової грошової допомоги від БО «БФ “Право на захист”», а також схожою допомогою від Данської ради у справах біженців (DRC). Можливістю вже скористалися понад 6000 осіб.
На місці транзитного евакуаційного пункту надають допомогу і домашнім тваринам евакуйованих — допомагають знайти відповідне житло та ветеринара за потреби, є корм.
Читайте також
- 22 липня у Вовчанській громаді розширили зону примусової евакуації дітей на всю її територію. На момент ухвалення такого рішення у населених пунктах перебувало 112 дітей. Наразі досі лишається 90. Про те, як відбувається евакуація — поетапно досліджували журналісти Ґвара Медіа.
- Майже 5 000 людей вдалося евакуювати БО «Координаційний гуманітарний центр». Централізована евакуація відбувалася через транзитний евакуаційний пункт.