У грудні 2024 року 52% українців довіряли президенту Володимиру Зеленському, а не довіряли – 39%. Показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри лишається позитивним – +13%.

Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Зазначається, що значна динаміка спостерігається саме за останній рік, тобто у період з грудня 2023 року до грудня 2024 року. Так, у кінці 2023 року 77% довіряли президенту, але до лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, а до травня 2024 року – до 59%. Водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за вказаний період з 22% до 36%.

До жовтня 2024 року ситуація стабілізувалася, проте між жовтнем і груднем 2024 рівень довіри знов почав знижуватися, між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра.

Динаміка довіри президенту Володимиру Зеленському протягом 2019-2024 років / Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Додається, що у регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри – позитивний. Дещо краще ставлення до президента на Заході та в Центрі. На Півдні та Сході показники довіри також досить високі, але трохи нижчі й баланс довіри-недовіри.

Довіра до президента Володимира Зеленського в регіональному вимірі / Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Довідка: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про довіру президенту (у двох різних формулюваннях). Методом телефонних інтерв’ю  на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитали дві тисячі респондентів (половині респондентів запитання ставилося в одному формулюванні, половині – в іншому формулюванні). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (оскільки на кожний із варіантів запитання про довіру відповідала половина респондентів) (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, що у грудні 2024 року 57% українців бачать, що Україна буде процвітаючою країною у складі Європейського союзу, втім 28% опитаних вважають, що Україна через цей час буде зі зруйнованою економікою і великим відсотком людей, які виїхали.

Читайте також

  • Більшість українців вважають, що нація поступово єднається, а не розколюється.
  • Більшість українців готові терпіти війну стільки, скільки потрібно.