Найуспішніші стартапи України: боротьба з РФ, обмін відчуттями та «четвертий єдиноріг»

Ґвара Медіа - 23 Cерпня 2022 | 12:49
entrepreneur ukraine

Чи знали ви, що майже третина заявок на гранти для ІТ-галузі сьогодні – це стартапи military-tech? Зі слів міністра цифрової трансформації України Михайла Федоріва, передусім це стартапи, які виготовляють дрони, програмне забезпечення та продукти у сфері кібербезпеки.

На military-tech проєкти Український фонд стартапів виділяє гранти до $35 тисяч. Програма грантової підтримки стартувала у червні цього року. І вже відтоді на розгляд надійшло близько 100 проєктів. Всі вони стосуються технологій військового та подвійного використання, відбудови інфраструктури тощо. 

Про найцікавіші та найуспішніші українські стартапи, за версією Gwara Media, читайте в матеріалі.

Electronic KYC

Це український сервіс з верифікації особистості людини. Стартап заснували Денис Галенко та Віктор Плотніков. Його розробляють для безпечної ідентифікації та верифікації корпоративних клієнтів за допомогою сканування документів та проведення захищених відеодзвінків. 

Electronic KYC співпрацює з клієнтами із Великобританії та Африки.

Сфери, у яких використовують сервіс: Travel & Hospitality, Insurance, Healthcare, FinTech, Banking, Crypto, MicroLoan та ін.

Український стартап: Electronic KYC – сервіс з верифікації особистості людини
Як працює Electronic KYC

Продукт Vidby перекладає відео Зеленського на 30 мов! 

Цей український стартап запустили у 2021 році. Завдяки технології на основі штучного інтелекту він може перекладати та дублювати відоси 70 мовами. Засновник — киянин Олександр Коновалов, який використовує свій продукт з другого дня повномасштабної війни задля допомоги у боротьбі з РФ. Спочатку Коновалов перекладав відеоролики самостійно. Щодня киянин надсилав їх журналістам та PR-агенціям. Зараз він працює безпосередньо із Зеленським та МЗС – перекладає лише конкретні відео на їхнє замовлення.

Український стартап: продукт Vidby для перекладу відеороликів
Vidby translator

Додаток для обміну відчуттями Obimy

Цей додаток у 2020 році запустив архітектор Женя Засуцький та ІТ-компанія Empat. Він залучив $50 000 від інвестора Spotify та Facebook.

Як зазначає Forbes, до вересня компанія планує залучити $4 млн інвестицій загалом на seed-раунді.

Спершу Obimy працював як додаток для обміну біометричними даними: ритм серця, кількість кроків тощо. Потім команда сфокусувалася на надсиланні дій – користувачі можуть поцілувати або обійняти один одного, використовуючи додаток.

Український стартап: додаток для обміну відчуттями Obimy
Додаток Obimy

YouScan

Стартап застували Олексій Орап, Олександр Сирач та Леонід Литвиненко у 2020 році. Продукт дозволяє шукати відгуки про бренди. Їх можна фільтрувати за типами згадок та джерел, і навіть оцінити стать авторів й географію публікацій. Сьогодні послугами компанії користується понад 5000 брендів та агенцій, включаючи Nestle, Unilever, Ipsos та Samsung.

Український стартап YouScan – сервіс для пошуку відгуків про бренди.
Команда YouScan

Стартап AirSlate оцінили у $1,25 млрд!

Він створює сервіс для автоматизації робочих процесів. Така дорога ціна дає йому звання вже четвертого «єдинорога», пише ain.ua. Попередні три: GitLab, People.ai та Grammarly. 

Розробка стартапу — сервіс для автоматизації документообігу. Рішення airSlate в автоматизації бізнесу без коду дозволяють нетехнічним користувачам перетворювати свої бізнес-процеси в цифровий формат, перевівши їх у хмарні сервіси.

Український старптап AirSlate
Розробники AirSlate

Читайте також наш матеріал NFT для допомоги Харкову. Як платформа для продажу цифрового арту допомагає місту.

Текст: Вероніка Полякова

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.