Виставка зацифрованої спадщини «Музей української перемоги» проходить у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору».
3D-колекція міських обʼєктів, таких як зруйнований будинок, розбомблений танк, ракета, захищений пам’ятник, результати бомбових обстрілів історичних центрів міста, будуть втілені в життя на Sketchfab за допомогою 3D, VR та AR-переглядача, який можна безкоштовно завантажити та вивчити.
«Очевидно, що Україна має чудову та надзвичайну спадщину, тому ми, як італійці, прагнемо зробити все можливе, щоби продовжити роботу з її збереження та поділитися нашим досвідом. Цей захід дуже сильний, на нових технологіях, зараз дуже плідний момент для обміну досвідом, а поєднання цих нових технологій можна побачити на виставці Музею», — зазначив Едоардо Крізафулі, директор Італійського інституту культури.
Відбулась серія виступів, під час якої були представлені: проєкт 4CH; проєкт Backup Ukraine (Данія); Війна впритул (Київ); Музей Територія терору (Львів), а також Олександра Ковальчук (Одеський художній музей), яка розповіла про інноваційні ініціативи Музею.
У дискусії «Надія на майбутнє. Що має пережити війну» взяли участь Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та Львівської бізнес-школи Українського католицького університету; представники італійської реставраційної інституції CCR — La Venaria Reale; Тарас Єлейко, директор Інвест офісу; Олександра Ковальчук, в. о. директора Одеського художнього музею та Філіп Дітахмайр, Європейський культурний фонд.
Учасники обговорили основи та стратегію майбутнього відновлення України, роль культурної спадщини в цьому відродженні, а також конкретні кроки щодо процесу роботи зі спадщиною, а саме інвестиції, підтримку культурних фондів, роль науковців, музеїв, культурних діячів, суспільства України та ЄС.
CEO Ґвара Медіа Сергій Прокопенко відвідав цю подію та розповів про особливості збору даних під час війни, поділився досвідом та своїми напрацюваннями. Він, також, як воєнний кореспондент, знімав та збирав дані для проєкту «Музей української перемоги».
Журналісти нашого видання під час активних бойових дій починаючи з березня знімали набори фотографій для створення цих моделей. Ми намагались зробити нашу присутність в місті максимально корисною.
«Сподіваюсь, що діти та діти наших дітей будуть дивитись на цей контент через роки й обмірковувати жахіття, які принесли окупанти в Україну», — говорить Сергій.
Нам вдалося оцифрувати:
- пошкоджений Музей Сковороди;
- Ізюмських половецьких баб, частково знищених російською армією;
- пам’ятник Тарасу Шевченку, обставленого мішками;
- Держпром — пам’ятку конструктивізму в Харкові;
- розбиту та пошкоджену техніку, яка вже прибрана і не знаходиться на вулицях, але в перші місяці війни вона валялась повсюди.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.