Ракетна атака росіян на енергетичну інфраструктуру 22 березня серйозно пошкодила харківську ТЕЦ-5. На відновлення теплової електростанції може тривати декілька років.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу. Він сказав, що на відновлення ТЕЦ-5 триватиме роками через масштаб руйнувань.

«Це не завтра, не через місяць і не через два. Руйнація досить серйозна … Щодо висновків щодо термінів щодо прогнозів потрібно бути дуже обережними оскільки, знову ж таки ми живемо в умовах війни», — додав посадовець.

Водночас Синєгубов сказав про необхідність паралельно розглядати альтернативні варіанти забезпечення теплопостачання в місті до наступного опалювального сезону. Низку таких проєктів вже розробляють, зазначив він.

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що для відновлювальних робіт на енергетичних об’єктах наразі доступні близько 40 млн євро міжнародної допомоги з Фонду підтримки енергетики України. Ці кошти буде спрямовано на закупівлю необхідного обладнання та ремонту енергетичних об’єктів.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Нагадаємо, ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Як зазначив головний виконавчий директор ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» Олександр Мінкович, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і поставкою устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.

У пресслужбі також додали, що енергетика Харківщини й ТЕЦ-5 зокрема отримала найбільших руйнувань із початку воєнних дій. Сьогодні живлення міста відбувається силами інших регіонів.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, є перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Переглядайте у фоторепортажі Ґвара Медіа, як живе Харків під час блекауту.