Сьогодні, 9 жовтня, в онлайн-форматі визначили фіналістів конкурсу проєктів з відбудови Північної Салтівки у Харкові. Всього їх обрали 20 цього дня.
Про це повідомили у міській раді.
Зазначається, для участі в конкурсі було подано 259 проєктів з відновлення Північної Салтівки, в тому числі 27 робіт надійшло від українських архітекторів. Однак журі обрали 20 найкращих проєктів, які передбачають відновлення пошкоджених багатоквартирних будинків з урахуванням підвищення рівня їхньої безпеки та енергоефективності. А також створення зручного громадського простору навколо.
Повідомляється, що за результатами сьогоднішнього обговорення буде визначена трійка лідерів з 20 фіналістів.
«І потім Харкову потрібно буде докласти багато зусиль для відновлення», – наголосив голова журі британський архітектор Норман Фостер.
Зазначається, переможці конкурсу отримають грошові винагороди: шість тисяч євро – за перше місце, три тисячі євро – за друге, одну тисячу євро – за третє.
Додається, результати конкурсу та подальші плани щодо обраних проєктів оголосять 21 жовтня.
Довідково
Журі конкурсу складалося з британського архітектора Нормана Фостера, а також до його складу увійшли харківський міський голова Ігор Терехов, Агентство ООН-Хабітат, «Arup Berlin», експерти Оксфордського та Гарвардського університетів та представники проєктної організації «Інститут Харківпроект».
У міськраді також нагадали, конкурс є частиною спільної роботи міської влади та Фонду Нормана Фостера щодо розробки концепції Генерального плану Харкова.
Більше про схожу ініціативу
1 жовтня у Харкові презентували детальний план відновлення одного з житлових кварталів у центрі міста Ізюм. Загальна площа відбудови складає 8,5 гектарів та включає багатоквартирні будинки, приватний сектор, рекреаційні зони та укриття.
Близько року витратили на створення ескізу житлового кварталу у центральній частині Ізюму. Для цього досліджували обсяги руйнувань, історії пошкоджених будівель, потреби місцевих мешканців та особливості ландшафту у цій місцевості. А також переймали досвід архітектурних рішень інших європейських міст.
План адаптації проєкту «від ідеї до втілення» створили на період з 2023 до 2031 років. Відповідно до нього, найближчі декілька років будуть займатися пошуком партнерств та нових інвестицій, залученню експертів, а також створенню робочих місць для мешканців міста.
Читайте також
- Харківська міськрада оголосила тендер на облаштування велосипедної інфраструктури.