У листопаді Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ліквідацію МСЕК та запровадження нової системи з 1 січня 2025 року. Для виконання якого на Харківщині обіцяють створити експертні комісії на базі 18 кластерних та надкластерних медзакладів замість колишніх медико-соціальних комісій.
Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я ХОВА Тетяна Деменко під час брифінгу 2 грудня.
Зазначається, до реформування системи, на Харківщині діяло 26 відділень МСЕК, які з 1 січня офіційно припиняють свою роботу. Замість них у 18 кластерних та надкластерних медичних закладах Харківщини створять експертні комісії (не менше 2-3 в одному закладі), які будуть виносити рішення щодо надання статусу людини з інвалідністю.
Таким чином кожне відділення МСЕК за територіальним принципом буде переміщено до медзакладів, список яких уже затверджений, додала Деменко.
Заклади охорони здоровʼя на базі яких працюватимуть експертні комісії
- Обласний центр онкології;
- обласний фтизіопульмонологічний центр;
- центр психічного здоровʼя, розташований на базі психлікарні №3;
- обласний кардіоцентр;
- обласна дерматологічна лікарня;
- міські лікарні №17, №18 та №25;
- лікарня швидкої та невідкладної допомоги імені професора О.І. Мещанінова;
- Берестинська центральна лікарня;
- Лозівське територіальне медичне об’єднання;
- обласна клінічна лікарня;
- центральні лікарні Балаклії, Чугуєва, Мерефи, Дергачів та Зміїва.
«Я хочу зазначати, що працювати в цих експертних комісіях будуть саме практикуючи лікарі і ми гарантуємо, що до початку розгляду справи зберігатиметься повна анонімність. Щодо принципу розподілу заяв по лікарнях, то першочергово будемо звертати увагу на специфікацію, тобто якщо людина має онкозахворювання, через що оформлює інвалідність, будемо її направляти до обласного центру онкології», — розповіла Деменко.
Однак, якщо мова йде про захворювання загального характеру, то розподіл між медзакладами буде відбуватися за територіальним принципом.
«Загалом розгляд всіх справ буде відбуватися дистанційно через спеціальну систему Міністерства охорони здоровʼя, але, звісно, за потреби можуть призначити огляд для пацієнта», — додала Деменко.
Кого стосується реформа МСЕК
З 1 січня виплати, статуси та послуги для людей, які вже мають безстроковий статус інвалідності, залишатимуться незмінними. Вони можуть бути переглянутими лише за бажання пацієнта чи за рішенням суду.
Водночас термін переогляду для пацієнтів, які мають визначений перегляд свого статусу, зокрема, чоловіки від 25 до 60 років, переноситься на шість місяців.
Додається, до 27 грудня робота МСЕК відбуватиметься за розкладом, а склад нових експертних комісій мають затвердити до 3 грудня.
Читайте також
- Харківщина долучилася до реформи МСЕК: облрада затвердила відповідне рішення.