З 18 по 19 серпня, харківські рятувальники ліквідували 45 пожеж, сім із яких, спричинені обстрілами армії РФ. Також зафіксовано 37 випадків загоряння в природних екосистемах на загальній площі понад 25,5 гектарів. Про це повідомляє у ранковому звіті ДСНС Харківщини.

Зокрема, шість пожеж сталися в Ізюмському та Куп’янському районах після обстрілів. Також зафіксовано пожежу на площі 9 гектарів хвойної підстилки в Куп’янському лісгоспі. Пожежі довго не вдавалося локалізувати через повторні обстріли збоку РФ. В інших випадках горіла місцевість у відкритому доступі та приватному секторі. За повідомленням рятувальників, постраждалих немає.  

Також підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 10 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, пожежу в Балаклійському лісництві площею 43 гектарів рятувальники гасили 4 доби. Разом з пожежниками працювали сапери, які перевіряли територію на наявність вибухонебезпечних предметів задля убезпечення шляхів пересування пожежної техніки. Спеціалістам вдалося не допустити верхової пожежі.

Харківщина є першою серед областей, що найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише з початку року зафіксовано 192 лісові пожежі на площі майже 9 тисяч гектарів. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування.

За словами ДСНС, мінування найбільш ускладнює доступ рятувальників для ліквідації пожеж та усунення їх наслідків. З понад 180 тисяч гектарів вдалося розмінувати майже 4 тис. га – це 2% лісів, де тривали бойові дії.

Як діяти, якщо ви помітили пожежу в екосистемі?

  1. Негайно повідомте відповідні служби, зателефонувавши на номер екстрених служб (101) та повідомте про пожежу. Опишіть місце, де вона сталася, її масштаб та, якщо можливо, можливі причини.
  2. Якщо ви знаходитесь поблизу пожежі, намагайтеся відійти на безпечну відстань, щоб уникнути ризику отримання травм.
  3. Якщо пожежа велика або швидко поширюється, самостійне гасіння може бути небезпечним. Дочекайтеся прибуття професійних рятувальників.
  4. Попередьте інших людей у зоні небезпеки про пожежу та допоможіть їм евакуюватися, якщо це необхідно.
  5. Якщо пожежа ще невелика і у вас є досвід та необхідні засоби (наприклад, вода, лопата або вогнегасник), можна спробувати локалізувати пожежу, обмежуючи доступ кисню або створюючи протипожежну смугу. Робіть це обережно і лише якщо це безпечно.
  6. Уникайте диму. Дим може бути небезпечним для здоров’я, тому намагайтеся не вдихати його. Якщо опинилися у зоні задимлення, прикрийте рот і ніс вологою тканиною та знайдіть вихід з цієї зони.
  7. Після прибуття рятувальних служб дотримуйтеся їхніх вказівок і не повертайтеся в небезпечну зону, поки не буде оголошено, що це безпечно.

Читайте також

  • На Харківщині за добу сталося 23 пожежі в екосистемах