Підготовку до нового опалювального сезону в регіоні розпочали ще в січні 2024 року.
На Харківщині запустять пілотний проєкт для впровадження найсучасніших технологій альтернативних джерел електро- і теплопостачання, не тільки в Україні, але й в Європі. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Поруч із цим кожен житель області, приватного будинку чи ОСББ, має подумати про енергонезалежність, енерго- та теплоефективність. Зокрема, застосовувати альтернативні джерела живлення, сонячні панелі, акумуляторні системи. Щоб у випадку блекауту працювали водяні насоси, ліфти, наприклад. Має кожен на своєму місці подумати та підготуватися», – сказав він.
За словами Синєгубова, в регіоні готуються до нового опалювального сезону з січня 2024 року. Працюють над відновлення системи, впровадженням децентралізації, а також залученням найсучасніших технологій у сфері електроенергії.
Голова ХОВА наголосив, що це додаткова система, яка допоможе протриматися певний час у випадку критичності або знищення якогось основного енергогенеруючого підприємства. Вона не зможе повністю замінити основні об’єкти.
Світло на Харківщині
ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.
Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.
Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.
Читайте також
- Фахівці «Харківських теплових мереж» розробили та виготовили металевий бліндаж для українських військових з товстої сталі вагою 15 тонн, який може роками витримувати тиск у 20 атмосфер.