Від 24 лютого 2022 року внаслідок збройної агресії РФ у Харківській області загинуло 2750 цивільних людей, з них 95 – це діти.

Про це повідомив керівник Слідчого управління національної поліції Харківщини Сергій Болвінов в інтерв’ю Укрінформу.

Також за його словами ще 75 убитих людей не ідентифіковані. Більшість з тіл знайдені на місці масового поховання в Ізюмі.

«Я нагадаю, що ми там ексгумували 448 тіл, які просто кинули в землю і закопали без трун, будь-яких пакетів… Це величезна кількість. І робота з ідентифікації досить складна. Це не тільки для харківської чи загалом української поліції, вона складна і довготривала в усьому світі», – розповів Болвінов.

Із 75 неідентифікованих людей, 52 – з Ізюмського лісу. У поліції є інформація про те, де, хто та за яких обставин знайшов тіло кожної людини та коли її поховали.

«Юридично вони всі вважаються неідентифікованими. Але про 26 з них є розуміння, хто це може бути. Однак у нас нема збігів ДНК. Є різні історії. Наприклад, сім’я виїхала за кордон, і близькі родичі дотепер не можуть передати нам ДНК-зразок. Тобто є певні процедури, і вони в процесі. У деяких випадках немає збігів ДНК, бо зразок для порівняння надав неблизький родич», – повідомив він.

Зараз розслідується справа про ізюмське масове поховання як вбивство 448 людей. Крім нього, тіла загиблих цивільних також знаходили просто в лісі, вони, за словами Болвінова, перебували у поганому стані.

Масові поховання під Ізюмом

Масове поховання біля Ізюма виявили 15 вересня 2022 року після звільнення значної частини Харківської області від російських військ. Під час ексгумації знайшли 448 тіл: 414 цивільних (194 чоловіки, 215 жінок, 5 дітей), 22 військовослужбовців та 11 тіл, чия стать не вдалося встановити. Більшість загиблих померли в результаті насильницької смерті, а у 30 тіл були явні сліди катувань.

Могили розташовані серед дерев і відзначені дерев’яними хрестами з номерами на них. Серед похованих переважно були цивільні, іноді діти, а також принаймні 17 солдатів ЗСУ. Більшість загиблих померли від артилерійського вогню, мін та авіаударів. Тіла також мали сліди катувань, зокрема мотузки на шиї, зв’язані руки, поламані кінцівки та вогнепальні поранення, а у декількох чоловіків були ампутовані геніталії.

Ґвара Медіа випустила документальний фільм The Grave (Могила) спільного виробництва з британською студією 9 Films, про масове поховання в Ізюмському лісі. Фоторепортаж з презентації роботи у Харкові можна переглянути за посиланням.

Читайте також

На місці Ізюмського масового поховання з’явилася пам’ятна табличка. Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому знайшли 449 могил.