На Харківщині відкрили перший Центр життєстійкості — фото

Даша Лобанок - 20 Березня 2024 | 16:36

У місті Валки Богодухівського району відкрили перший Центр життєстійкості — простір, у якому надаватимуть психосоціальну підтримку особам та сім’ям, які проживають на території.

Тут можна буде отримати як послуги, так і консультації. У просторі працюватимуть також психологи, помічник ветерана, є окрема дитяча кімната.

На Харківщині відкрили перший Центр життєстійкості / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Ці центри необхідні, оскільки під час повномасштабного вторгнення українці постійно живуть під стресом та негативними емоціями. Крім того, у мешканців громад не завжди є доступ до кваліфікованої психологічної допомоги. У центрах життєстійкості вони зможуть її отримати. Також ці центри посилять локальних волонтерів.

Дитяча кімнат / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа
Дитяча кімнат / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

— До повномасштабного вторгнення у Валківській громаді було 28 000 населення та ще зараз додалося 23 тисячі зареєстрованих ВПО. Тобто населення громади збільшилось майже вдвічі й навантаження на соціальні служби теж. Тож відкриття нашого проєкту саме в нашій громаді надзвичайно потрібне та важливе. Я не буду озвучувати, скільки на сьогодні військових боронять нашу державу, скільки родин, які мають загиблих або полонених. Їм потрібна допомога, дітям цих сімей, — зазначив Валерій Скріпніченко, голова Валківської громади.

Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики України / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Центри життєстійкості також з’являться в Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській та Красноградській.

У рамках проєкту особливу увагу приділятимуть розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, а також психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їх родинами, підтримці ВПО та інших незахищених верств населення. Кожен із просторів буде облаштований за принципами безбар’єрності, інклюзивності та безпеки.

Фахівці з соціальної роботи / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа
Фахівці з соціальної роботи / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Унікальність проєкту полягає в тому, що послуги в центрах надаватиме не держава, громадські організації та благодійні фонди. Для цього вони мають подати свої кандидатури на участь у конкурсі — учасники, які пройдуть відбір, пройдуть навчання на тренінгах та отримають методичні матеріали для надання послуг у центрах.

На Харківщині відкрили перший Центр життєстійкості / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Також під час відкриття Центру презентували мобільний застосунок «Соціальні послуги Харківщини», який містить мапу з переліком соціальних послуг у територіальних громадах Харківської області, розташування центрів надання соціальних послуг, центрів соціальних служб, територіальних центрів соціального обслуговування, інтернатних установ системи соціального захисту населення області тощо. Додаток розроблено Харківською ОВА спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Читайте також

  • «Коли допомагаєш іншим — допомагаєш собі»: як на Харківщині реалізується інститут помічника ветерана.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.