У регіоні працюють над цим 24 години на добу та 12 місяців на рік попри складні погодні умови, розповів під час телемарафону «Єдині новини» начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
«Це наше основне завдання, тому що ми маємо всіма своїми діями та засобами сприяти нашим воїнам, щоб вони на полі бою були максимально ефективні та, звичайно, максимально захищені. У нас є два основних напрямки – це звичайно Куп’янський та Лиманський напрямки, які ми наразі вважаємо потенційно небезпечними», – пояснює очільник області.
Він також додає, що не варто забувати про північ. Бєлгородський напрямок може розглядатися Росією як перспективний, а також Сумський, тому Харківщина фактично укріплюється та підвищує обороноздатність по всьому периметру регіону.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські війська можуть активізувати зусилля із захоплення Куп’янська Харківської області протягом найближчих тижнів і мати угруповання сил у цьому районі, яке виглядає менш деградованим, ніж підрозділи, відповідальні за наступальні дії в інших місцях на сході України
Росія може розгорнути нові сили на Куп’янському напрямку зі швидкістю, що приблизно дорівнює російським втратам у цьому районі, хоча ці елементи, ймовірно, є погано підготовленими штурмовими загонами Шторм-Z і Шторм-V.
Читайте ще
Раніше британське видання The Telegraph писало, що військові РФ можуть розпочати сухопутний наступ у напрямку Харкова 15 січня. Там зазначили, що Москва посилює бомбардування північно-східної частини регіону. Джерела видання вважають, що Росія може посилити авіаудари на вихідних, щоб збігтися з російським Різдвом 7 січня.
Сили оборони України продовжують відбивати штурми армії РФ на сході Харківської області. На Куп’янському напрямку протягом доби українські військові відбили 7 російських атак в районі Синьківки.