На Харківщині розпочнуть реалізацію пілотного проєкту із пріоритизації гуманітарного розмінування. Його мета — перевірити та втілити розроблений українською командою алгоритм пріоритетного розмінування в межах однієї області.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Таким чином на основі великого масиву даних, опрацьованих штучним інтелектом, визначають ділянки на Харківщині, які слід розміновувати найперше.
Після підписання угоди про фінансування проєкту, українські команди матимуть три місяці на тестування системи пріоритезації на території Харківщини і якщо будуть виявлені невідповідності, виправлятимуть їх. Після випробування проєкт масштабують на 10 областей, які зазнали впливу бойових дій.
За словами Шмигаля, у такий спосіб до 2033 року планують обстежити «абсолютну більшість потенційно замінованої території України».
Більше про ситуацію з розмінуванням на Харківщині
Станом на 5 серпня від початку повномасштабного вторгнення на Харківщині внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах постраждало 328 осіб. Зокрема, зафіксовано 91 випадок загибелі та 237 випадків травмування цивільного населення. Найчастіше на звільнених територіях виявляють протипіхотну фугасну міну «Пелюстка».
А Харківщина лишається одним з найбільш замінованих територій України. Тут потенційно замінованим лишаються близько 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.
Тож у разі виявлення вибухонебезпечних предметів можна залишити заявку через застосунок ДСНС або зателефонувати за номером 101 чи 102.
Водночас у Харкові відкрили центр координації протимінної безпеки. Як зазначається, це дозволить інформувати операторів про пріоритетні зони розмінування.
Читайте також
- «Наша ціль – розмінувати Україну»: як відбувається механізоване розмінування Харківської області.