У Харківській області укомплектували декілька сотень мобільних груп протиповітряної оборони для збиття «Шахедів», нині триває їхнє підсилення, розповів Харківської ОВА Олег Синєгубов під час розмови з журналістами.
Керівництво регіону разом з військовими розбирали останню атаку, під час якої сили ППО збили декілька «Шахедів», але вони долетіли, хоча були елементами ураження.
«Досить складні були погодні умови – туман, сніг і все інше, що не дозволяло і приладам нічного бачення, якими укомплектовані мобільні вогневі групи. І відповідно прожекторами – добити світлом елементарно до цілі. І ця сукупність факторів не дозволила бути нашим мобільному групам на цьому напрямку більше ефективними для того, щоб там уразити 100% цілей», – коментує Синєгубов.
Однак був і випадок, коли російська армія цілила в ТЕЦ-5 і тоді сили ППО збили всі БПЛА, які йшли по об’єкту критичної інфраструктури.
У регіоні продовжують шукати системи, які працюють й по ракетах С-300, тому що час підльоту ракети (40 секунд) досить незначний і боротися наявними засобами ППО з цим складно, а деякі системи мають час наведення 30 секунд.
Що відомо про російський обстріл Харкова БПЛА 9 лютого
У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді шахеди влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.
У приватній садибі по вулиці Котельній під час пожежі загинула родина Путятіних з п’яти осіб: чоловік із дружиною та троє їхніх дітей (старшому сину Олексію було 7 років, середньому Михайлу – 4 роки, найменшому – Павлу – 10 місяців). Старший та молодший хлопчики знаходилися біля мами. Вона з двома синами намагалася врятуватися у ванній, обіймаючи дітей. За декілька будинків по цій же вулиці загинуло подружжя Манойло (65 та 66 років). Чоловік був паралізованим, а його дружина, хоча й мала інвалідність, але могла ходити.
Усіх сімох обгорілих тіл знайшли на місці пожежі протягом наступного дня, а для встановлення остаточних висновків знадобилася ДНК-експертиза.
Для чого потрібні мобільні вогневі групи ППО
Мобільні вогневі групи ППО створили в Україні після серії атак російськими дронами іранського виробництва «Шахедів» ще навесні 2022 року. Ці групи виїжджають на позашляховиках, на які встановлюються переносні зенітно-ракетні комплекси, кулемети з зенітним прицілом чи інше озброєння. Раніше посадовець зазначав, що мобільні ППО вже створюються понад рік.