У Харківській області перші четверо українських захисників отримали кошти субвенції з державного бюджету та придбали житло.
Про це повідомили представники Харківської обласної військової адміністрації під час форуму «Харківщина. Ветерани. Єдність».
Усього Харківській області з державного бюджету виділили понад 209 мільйонів гривень для виплати 85 особам грошової компенсації для отримання житла.
Також на Харківщини продовжує діяти програма грошової компенсації родинам загиблих або зниклим безвісти воїнам, захисникам, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій. Від початку 2024 року було виплачено понад 8 мільйонів гривень допомоги.
Які ще програми підтримки захисників діють на Харківщині
З початку 2024 року в Україні діє експериментальний проєкт, у рамках якого на базі центрів професійно-технічної освіти українські військові можуть підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за 400 освітніми програмами. На Харківщині цією програмою наразі скористалося 27 учасників бойових дій.
Також Харківський обласний центр зайнятості продовжує впроваджувати програму навчання за ваучерами.
«Ваучером можна покрити близько 30 тисяч гривень в будь-якому навчальному закладі за 124 професіями та спеціальностями. На сьогодні в Харківській області цією програмою скористалося 19 ветеранів», — зазначив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
За словами Котукова, найбільш популярними спеціальностями є — психологія, менеджмент, економіка, автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, кібербезпека та захист інформації.
«Ще одна державна програма — професійна адаптація осіб, які звільняються або звільнені з військової служби. Орієнтовна середня вартість навчання складає понад 14 тисяч гривень», — розповіла директорка департаменту соціального захисту населення ХОВА Ольга Борщ.
Як зазначила директорка департаменту, потреба в коштах для виконання програми склала 778 тисяч гривень для 56 осіб. Наразі заходами з професійної адаптації охопили 15 ветеранів на суму 105 тисяч гривень.
Також учасники бойових дій та члени їхніх сімей користуються програмою єРобота. З початку дії програми 12 ветеранів та сім членів сімей військових отримали сумарно 9 мільйонів гривень на розвиток бізнесу.
Читайте також
У Харкові відкрили центр «єВідновлення» — міськрада.