Сьогодні, 24 вересня, стало відомо про понад 200 обʼєктів, де будуються фортифікаційні споруди на Харківщині. Процес їх перевірки на наявність корупційних ризиків триває.

Про це йдеться у підсумках візиту Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) до Харківщини.

Зокрема, питання фортифікацій прокоментував начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Він зазначив, перевірка будівництва усіх 200 обʼєктів триває, для цього також укладено меморандум з Національним науковим центром «Інститут судових експертиз імені М. С. Бокаріуса».

За його словами, наразі у межах здійснення антикорупційної політики в регіоні перевірено понад 70% об’єктів будівництва фортифікацій.

Водночас у НАЗК кажуть, що корупційні ризики у цій сфері зумовлені насамперед неможливістю публічного звітування щодо проведення робіт на воєнних об’єктах та засекреченістю відповідної документації. Разом із тим в агентстві наголосили, публічні закупівлі у цій галузі мають проводитися прозоро. Інформацію про те, як саме прозорість такого процесу планують забезпечити, повідомлення не містить.

Більше про це

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. А на їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.

А в кінці серпня журналісти Громадського зʼясували, що компанія «Проєктний альянс», яка будувала укріплення на Харківщині, заснована три роки тому та, ймовірно, має зв’язок із РФ та ОПЗЖ.

Читайте також