Станом на 1 жовтня, 19 харківських закладів вищої освіти підтвердили свою участь у пілотному проєкті щодо державних грантів. Таким чином, освітні послуги для їх студентів-учасників ініціативи частково оплачує держава.

Такі дані надали в пресслужбі Міністерства освіти та науки України на запит журналістів Ґвара Медіа.

За їх інформацією, у середньому 20 державних грантів припадає на кожен університет. Водночас Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна має найбільшу кількість підтверджених грантів, а це 116. А такі навчальні заклади, як Харківська державна академія фізичної культури, Український державний університет залізничного транспорту, Харківська державна академія культури та Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського мають лише по одному грантовому місцю.

Статистика розподілу Державних грантів / Графіка: Максим Гармаш для Ґвара Медіа

Зазначається, середня сума одного гранту, який держава виділяє на одного студента становить 22 тисячі гривень. Однак для Приватного закладу «Харківська школа архітектури» ця сума склала 32 500 гривень, для Харківського національного медичного університету — 26 053 гривень, а для Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого — 25 000 гривень. Водночас для Українського державного університету залізничного транспорту виділили 14 990 гривень для одного студента.

У МОН додали, середній найменший бал національного мультипредметного тесту для студентів-користувачів цієї ініціативи склав 150 балів з двох предметів. А для деяких спеціальностей – 170. Однак про які саме дисципліни у таких випадках йде мова у міністерстві не пояснили.

Більше про грантову програму

Уряд ухвалив постанову, відповідно до якої вступники вже цього року зможуть отримати державний грант для оплати контракту в університеті. Це перша така ініціатива в Україні.

Грант передбачає виплату від 15 тисяч гривень і більше щорічно протягом навчання. Кошти нараховуватимуть через Дію, оформлення відбуватиметься онлайн. При цьому студенти, що вступили на бюджетну форму навчання, як і раніше, отримуватимуть повне фінансування від держави.

Які вимоги для участі у програмі «Гроші ходять за студентом»:

  • Мінімальний бал НМТ для отримання граниу на 15 000 грн на рік має складати 150+ балів, для отримання 25 000 грн — 170+. Крім того, розмір гранту множиться на коефіцієнт залежно від спеціальності.

Загалом подача на програму відбуватиметься в 6 етапів, пояснюють в Мінцифрі:

  • отримання сповіщення про можливість здобути грант у кабінеті вступника.
  • вибір навчального закладу та програми;
  • заявка про бажання отримати грант через кабінет у ЄДЕБО (часові рамки — з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року);
  • повідомлення про схвалення гранту;
  • заявка про отримання гранту в Дії;
  • надходження коштів на спеціальний рахунок — грант поновлюватиметься щорічно, протягом 4 років на бакалавраті та 6 на медичного магістра).

Заявку на грант до обраного університету можна подати з 5 вересня до 31 жовтня. Це можна зробити через е-кабінет вступника.

Читайте також

  • Три харківські університети потрапили до міжнародного рейтингу QS World University Rankings: Sustainability 2024, у якому представлені понад 1 400 вищих навчальних закладів з усього світу.