Під час сесії обласної ради 5 жовтня ухвалили Програму підтримки та розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023–2027 роки.
Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.
Програму розробили з метою підтримки родин, які в умовах воєнного стану взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також розвитку мережі сімей патронатних вихователів Харківською ОВА.
Що передбачає Програма
- прийомні сім’ї, ДБСТ та сім’ї патронатного вихователя після 15-річного терміну функціонування отримають одноразову адресну допомогу в розмірі 50 тисяч гривень;
- для родин, які утворили прийомну сім’ю, ДБСТ або сім’ю патронатного вихователя, передбачена одноразова адресна допомога в розмірі 30 тисяч гривень;
- для прийомних сімей та ДБСТ, які взяли на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дитину з інвалідністю групи А, що потребує паліативної допомоги передбачена щомісячна адресна допомога в розмірі 5 тисяч гривень (за окремим порядком, затвердженим рішенням Харківської обласної ради).
- оплата відпочинку та оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в ДБСТ та прийомних сім’ях, спільно з батьками-вихователями та прийомними батьками і їхніми власними дітьми на умовах співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 50 %.
На сьогодні в Харківській області на обліку служб у справах дітей перебуває 4277 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 4139 дітей, з яких 1196 проживають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 2943 — у сім’ях опікунів та піклувальників.
Читайте також
- Як допомогти дітям-сиротам у Харкові? Усиновлення та опіка під час війни.