Харківські волонтери розробили мобільний комплекс відеоспостереження «ОКО», який допоможе військовим проводити розвідку та коригувати артилерію, передають кореспонденти Ґвара Медіа.
Станція спостереження «ОКО» — це 20-метрова вежа з, яка кріпиться на пікапах та всюдиходах, що дозволяє зв’язківцям бути мобільними та швидко розгортати зв’язок в умовах бойових дій. Розгортання станції займає 7-12 хвилин, зазначають волонтери. Також комплекс можна швидко зібрати й переїхати на іншу позицію.
На вежі вмонтована камера для пильнування, яка може підключатися до комп’ютера та систем зв’язку. Замість неї на вежу можна встановлювати засоби радіорозвідки, підсилення зв’язку тощо.
«У місцях, де панує РЕБ [радіоелектронна боротьба — ред.], ми можемо дати “очі” нашим хлопцям. Особливість нашого виробу в тому, що він має можливість підійматись на ті висоти, де не підіймаються інші вироби, й має більшу мобільність», — зазначає інженер Антон Мастепан.
Комплекс перебуває на стадії тестування. Волонтери знайшли баланс між вагою виробу та його міцністю. Наразі заплановано виробництво п’яти веж на місяць, кажуть волонтери. Всі компоненти, окрім камери, вітчизняного виробництва.
Ціллю волонтерів є вихід на державні замовлення, передача напрацювань для держпідприємств, які зможуть налагодити серійне виробництво і передачу військовим.
«Потрібно пройти 10 кіл пекла, щоб щось було. Більшість великих підприємств великих не можуть допомогти маленьким підприємствам, бо все робиться через договори. Це дуже важка система домовленостей», — розповідають волонтери про бюрократичні проблеми. — «Це системне питання: у нас є, ми можемо, але не хочемо».
Читайте також
- 16-річний харків’янин Радомир Тютюнник разом з командою виготовляє дрони-камікадзе для українських військових. Наразі вони виготовили вже понад 50 квадрокоптерів.