22 грудня в Україні відзначається День енергетика. Так, на Харківщині на сьогодні працюють 4 800 фахівців, з них 1440 це жінки.
Про це журналістам Ґвара Медіа розповіла речниця АТ «Харківобленерго» Марина Шевченко.
Вона зазначила, що до 24 лютого 2022 року на Харківщині працювали 6000 працівників.
Так, в області відновленням електропостачання щодня займаються не менше 50 бригад енергетиків. Вони повернули світло до понад 400 населених пунктів Харківщини.
З початку повномасштабного вторгнення в Харківській області зазнали пошкоджень майже шість тисяч об’єктів товариства:
- понад 700 підстанцій та трансформаторних пунктів;
- близько чотирьох тисяч повітряних ліній всіх класів напруги;
- 236 адміністративних та виробничих будівель;
- понад 200 одиниць автотранспортної техніки.
Працівники Золочівського, Дергачівського, Липецького, Куп’янського, Борівського та інших районів електричних мереж [РЕМ — ред.] продовжують працюють у безпосередній близькості до фронту та відновлюють електропостачання після обстрілів.
Марина Шевченко наголосила, що у разі необхідності, наприклад, коли великі обсяги робіт, працівники інших підрозділів виїжджають на допомогу в прифронтові райони для відновлення електроенергії. Наприклад, над відновленням електропостачання в Руській Лозовій працювали ремонтні бригади з Мереф’янського, Лозівського, Первомайського, Берестинського, Богодухівського, Нововодолазького та інших РЕМ.
«АТ “Харківобленерго” на 90% відновили електромережі, пошкоджені внаслідок бойових дій, до інших нема доступу через бойові дії чи окупацію», – уточнила Шевченко.
Відомо, що наразі знеструмленими залишаються понад 120 населених пунктів Харківщини, поблизу яких ведуться активні бойові дії, це саме прикордонні та прифронтові райони області.
У пресслужбі зазначили, що основною проблемою виконання аварійно-відновлювальних робіт зараз є значні обсяги замінованих територій. Зараз на постійній основі в регіоні працюють від десяти розрахунків саперів підрозділів ДСНС та спеціальної техніки, військових саперів.
Так, по 16 територіальним громадам ще залишаються не розмінованими близько 6900 кілометрів трас ліній електропередачі.
«Енергетики – це велика родина. Кожний працівник, який живе і працює сьогодні на Харківщині, демонструє відданість професії та відповідальність за свою роботу. Адже очевидно, що електрика – це не тільки світло. Це тепло, вода, зв’язок, безперебійна робота комунальних підприємств, медичних закладів та критичної інфраструктури», – розповідає речниця АТ «Харківобленерго».
Читайте також
- Зеленський нагородив двох енергетиків з Харківщини: деталі.