Поліція заочно повідомила про підозру у колабораціонізмі «представнику» сіл Іванівка, Михайлівка, Студенок Чкаловської територіальної громади Чугуївського району в окупаційній адміністрації РФ.

Журналісти Харківського антикорупційного центру з’ясували, що йдеться про 51-річного уродженця Горлівки Донецької області Сергія Миколайовича Чемолосова.

У тексті підозри зазначається, що торік 7 липня Чемолосов зібрав у місцевій сільраді представників «мікроучастків» сіл Іванівка, Михайлівка, Студенок на вимогу представників окупаційних військ. Тоді його одноголосно обрали «представником» від цих населених пунктів. Він добровільно погодився.

Перебуваючи на посаді, Чемолосов:

  • організовував постачання «гуманітарної допомоги» та медикаментів;
  • розповсюджував російських пропагандистських газет;
  • збирав персональні дані та інформацію про місцевих;
  • наказав знищити українську літературу та символіку;
  • розселяв в покинутих будинках російських військовослужбовців;
  • вживав заходів до вивезення з території агрофірми «Іванівський лан» зерна, яке зберігалось на складі підприємства.

Також поліція заочно повідомила про підозру 56-річному мешканцю Вовчанська Костянтину Колкутіну. До повномасштабного вторгнення він працював заступником начальника відділу земельних ресурсів і екології Вовчанської міськради. Торік у липні Колкутін добровільно став начальником відділу земельних ресурсів і екології незаконної «військово-цивільної адміністрації Вовчанського району».

Раніше підозрюваний був директором відділу культури й туризму Вовчанської РДА та відділу освіти, молоді та спорту Старосал­тівської селищної ради. Крім цього, чоловік працював заступником Старосалтівського селищного голови з питань регіонального розвитку та інвестицій. У 2010 році Колкутіна обрали депутатом Вовчанської райради. Зокрема, при балотуванні він вказував, що був членом «Партії регіонів» та начальником Вовчанського районного КРУ.

Заочно підозру отримав й 45-річний мешканець Вовчанська Дмитро Чепіженко. Він працював у земельному відділі Старосалтівської громади. Влітку 2022 року чоловік добровільно став начальником відділу сільського господарства та продовольства незаконної «військово-цивільної адміністрації Вовчанського району».

Зокрема, Чепіженко організовував введення «тимчасової адміністрації» на підприємствах району — «Сантагро», «СП Белий Колодязь», «Вовчанський м’ясокомбінат», «Славянское – 5», «ОХ Чувирино».

Раніше Чепіженко очолював Вовчанське районне управління юстиції.

  • У Харкові довели вину колаборантки, яка працювала в окупаційній адміністрації.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.