Протягом перших трьох місяців 2025 року фахівці дослідили 2162 проб питної води з джерел і мереж централізованого водопостачання Харкова та області. Деякі з них не відповідають нормам.

Про це повідомили в Харківському обласному центру контролю та профілактики хвороб.

У результаті лабораторних аналізів виявили, що 51 проба (2,4%) не відповідала гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними показниками. У воді перевищені норми каламутності, кольоровості, загальної жорсткості, вмісту заліза, марганцю, сульфатів, нітратів, аміаку, хлоридів і сухого залишку.

Найбільша кількість відхилень зафіксована в Куп’янському районі – Шевченківська та Великобурлуцька громади, Лозівському районі – Близнюківська, Олексіївська та Лозівська громади, і Чугуївському районі – Старосалтівська, Новопокровська та Печенізька громади.

Також мікробіологічне дослідження охопило 2594 проби, з яких 21 (0,8%) не відповідала вимогам епідемічної безпеки. Найбільші відхилення виявлені в Ізюмському районі – Барвінківська, Куньєвська громади, та Берестівському районі – Старовірівська громада.

За паразитологічними показниками перевірено 70 проб – усі відповідали нормам.

Окремо в Харкові дослідили 263 проби на санітарно-хімічні показники водопровідної води. Порушення зафіксовані у п’яти пробах (1,9%) – зокрема, щодо кольоровості, каламутності, жорсткості, вмісту заліза та сульфатів.

Мікробіологічні показники в межах Харкова перевіряли у 215 пробах – дев’ять з них (4,2%) не відповідали нормативам. Найчастіше це вода з вуличних колонок на тупикових ділянках водопровідних мереж.

Втім, за даними санітарно-епідеміологічного нагляду, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із водопостачанням, в області не зафіксовано.

‎«Про факти незадовільної якості питної води поінформовані керівники територіальних громад, власники водопроводів та Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області», – йдеться у повідомленні.

Моніторинг якості та безпечності питної води триває‎, підкреслили в установі.

Нагадаємо, що в Харкові з 15 квітня до 16 травня не буде гарячої води у 49 будинках Київського та 202 – Салтівського районів. Також у Слобідському районі гаряче водопостачання буде припинене у дев’яти будинках з 15 квітня до 14 червня.

Читайте також