Символіку Радянського Союзу на будівлі Харківської міської ради замінять українською.
Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в інтерв’ю виданню «Думка».
Наразі працюють над кількома ідеями, на що замінити символіку.
«Ця символіка, безумовно, буде знята. Зараз ми її закрили, і я вам поясню, чому. Тому що не хочеться витрачати зайві гроші. По-перше, це ж пам’ятка архітектури, і зміни зовнішнього вигляду потребують певних погоджень. По-друге, замість цього має з’явитися українська символіка. Зараз ми подивимося, що саме. Буде кілька ескізних проєктів. Коли ми оберемо, ми це зробимо», – повідомив мер міста.
Харківська міська рада розташована на Майдані Конституції — центральній площі Харкова, яка виникла одночасно із заснуванням міста.
Першу будівлю, яка була на місці Харківської міської ради, побудували у 1885 році за проєкт архітектора Михалівського для міської думи, але вона була значно меншою та замість теперішньої башти була двоповерхова будівля.
Ближче до сучасного вигляду, приміщення міської ради отримала у 1932 році після реконструкції, що виконали архітектори Троценко та Пушкарьов. Але під час Другої світової війни центральна частина будівлі була повністю зруйнована, тому у 1947-1950 років збудували нову будівлю, яку ми можемо спостерігати зараз.
На жаль, 1 березня російські військові поцілили дві російські ракети в приміщення, внаслідок чого, загинуло 29 осіб. Наразі на відбудову Харківської міської ради потрібно 200 мільйонів гривень.
Також Ігор Терехов зазначив, що в Харкові триває процес дерусифікації топонімів. Він сказав, що усі назви пов’язані з Росією будуть прибрані. Єдине питання – це не порушити баланс і не створити людям незручності.
Як пояснює очільник міста, влада ретельно підбирає нові назви. Вони будуть й історичні, й нові.
- 59% українців за перейменування топонімів, пов’язаних із Росією чи СРСР.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.