Працівники літературно-меморіальний музею імені Григорія Сковороди на Харківщині запустили проєкт «Музей майбутнього», завдяки якому можна відвідати зруйнований музей онлайн.
Проєкт охоплює низку ініціатив, спрямованих на переосмислення та створення сучасної ідентичності музею Сковороди. На платформі відтворили історію музею впродовж останніх двох років. Там також запустили онлайн-маршрут «Сковорода садівник», де можна дізнатись про життя діяча, а також про дуб, під яким він любив відпочивати. Дерево називають ключовим символом на території музею, оскільки вцілів разом зі статуєю Сковороди.
На сайті можна зробити передзамовлення на «Жолудь Сковородуба», який можна буде самостійно виростити. Також впродовж серпня планують запустити маршрути «Сковорода друг» та «Сковорода серцелюб».
Нагадаємо, національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка був заснований в 1972 році. У цьому будинку жив український філософ, поряд розташована його могила. У ніч на 7 травня 2022 року війська РФ його повністю зруйнували.
Станом на лютий 2024 року стіни музею досі не почали консервувати. Причина – скасування публічних закупівель на цей об’єкт через відсутність охочих. Оголошували три тендери на реставрацію, а саме невідкладні першочергові протиаварійні та консерваційні роботи на суму понад 8,5 млн грн.
Водночас уже підписали договір на виготовлення науково-проєктної документації з Українським державним науково-дослідним та проєктним інститутом «УКРНДІПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ» на суму майже 3,5 млн грн.
Торік команда музею оголосила ініціативу «301 справжній друг Сковороди». Мета – зібрати 3 мільйони гривень на термінові протиаварійні роботи, аби вцілілі фрагменти музею встояли до капітального ремонту після війни.
Читайте також
- Укрпошта передала мільйон гривень на відновлення музею Сковороди на Харківщині