Станом на 21 червня 2024 року у Харкові офіційно зареєстровано 19 856 харків’ян як внутрішньо переміщені особи, таким чином фактично до обласного центру перемістилося 179 190 людей з інших населених пунктів чи регіонів. Про це розповіло Мінсоцполітики у відповіді на запит Ґвара Медіа.
Загалом у Харкові проживає понад 199 тисяч ВПО переважно з населених пунктів Харківської області. Це більше ніж третина (37,8%) переселенців у Харківській області та 4,2% від ВПО, які зареєстровані в усіх регіонах України.
Раніше міський голова Харкова Ігор Терехов неодноразово стверджував, що місто прихистило приблизно 500 тисяч вимушених переселенців.
Водночас 440 145 харків’ян перемістилися до інших міст та регіонів України. Найбільше – на Полтавщині, Львівщині, Дніпропетровщині, Франківщині та у Києві.
Як поновити статус ВПО
Жителі небезпечних районів Харківської області, які повторно евакуйовуються, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати.
Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада. Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.
Щоб поновити статус ВПО, потрібно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.
Скільки становить виплата для ВПО
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплати мають такий розмір:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
- для інших осіб – 2000 грн.
На цю тему
У Харкові відкрили перший адаптаційний простір для ВПО — фото. Він надає допомогу за принципом «єдиного вікна» для внутрішньо переміщених та постраждалих від війни людей у Харкові. Тут люди можуть отримати безоплатну правову допомогу, психосоціальну підтримку та зареєструватися на отримання грошової допомоги.