Міноборони України ініціювало розробку техніко-функціональних вимог до турнікетів, відповідно до сучасних стандартів НАТО у сфері надання домедичної допомоги на полі бою.

Про це повідомила пресслужба відомства.

У рамках процесу Департамент охорони здоров’я Міноборони працюватиме над створенням вимог до турнікетів вороткового та важільного типу, оклюзійних торакальних пов’язок, а також методологій оцінки їх відповідності міжнародним стандартам. Для цього департамент співпрацюватиме з міжнародними партнерами, зокрема з Комітетом із бойової травми НАТО (CoTCCC).

«ДОЗ вивчає найкращі практики країн-членів НАТО, ініціювавши запити до аташе з питань оборони при посольствах України щодо стандартів якості кровоспинних турнікетів. На основі отриманих даних відомство проаналізувало власні можливості для розробки техніко-функціональних вимог до механічних виробів для зупинки кровотечі», — йдеться в повідомленні.

Крім того, Міноборони подало заявку до NATO Science & Technology Organization на отримання гранту для створення лабораторії з випробування та тестування турнікетів та засобів домедичної допомоги.

«Забезпечення нашої армії сучасними, стандартизованими медичними засобами стоїть на першому місці в наших пріоритетах. Наше завдання зробити домедичну допомогу на полі бою максимально ефективною, адаптуючи та впроваджуючи передові міжнародні стандарти», — заявила керівниця Департаменту охорони здоров’я МОУ Оксана Сухорукова.

За її словами, розробка вимог до турнікетів та їх сертифікація відповідно до стандартів НАТО є ключовою в їхній стратегії.

Ще одним важливими кроком стало ухвалення наказу № 436 від 29 червня 2024 року «Про затвердження Обсягів надання домедичної допомоги, які надаються під час ведення бойових дій та підготовки Сил безпеки й Сил оборони за призначенням у тактичних умовах».

Відповідно до цього наказу навичка застосування турнікета є обов’язковою на всіх рівнях підготовки з домедичної допомоги.

Пресслужба відомства також зазначила, що Міністерство оборони також співпрацює з Головним управлінням доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ над оновленням програм підготовки військовослужбовців. Зокрема, Департамент запропонував внести зміни до програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП), що сприятиме підвищенню ефективності навчання військовослужбовців у сфері домедичної допомоги.

Читайте також

  • Міноборони допустило до постачання ЗСУ нові дрони «Чорна вдова»