Міністерство оборони України працює над розробленням механізму захисту постраждалих від сексуальних домагань у війську, розповіли на офіційному сайті установи.
Зазначають, що для розроблення документа залучили фахівців, представників правоохоронних органів і міжнародних партнерів. Також було створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке має окремий відділ з питань гендерної рівності.
«Усі ці заходи спрямовані на те, щоб урешті-решт ми вийшли не на декларативний, а на дієвий механізм, який захищатиме осіб, які стали жертвами протиправних дій у цій сфері. Ми маємо після продуктивної дискусії прийти до того рішення, яке оптимально працюватиме на безпеку людей. Кожна людина має відчувати себе захищеною й важливою, адже це те, чим ми відрізняємося від росіян», — зазначила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко вказала, що цей документ потрібен, щоб Україна була готова реагувати не лише на дискримінацію й домагання, але й на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.
«Ми маємо забезпечити, щоб принципи недоторканності й свободи, людської гідності переходили на практичний рівень реалізації. Дуже важливо, що така робота проведена. Хочеться, щоб цей документ дійсно працював і ми сьогодні маємо запропонувати шляхи, які допоможуть вирішити проблеми», — зазначила вона.
У межах створення механізму планують розробити робочу групу за участі представників Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Кабінету Міністрів України, Сил оборони та громадських організацій. Вони мають доопрацювати документ на базі озвучених зауважень і пропозицій.
Нагадаємо, 8 березня на сайті Офісу Президента з’явилася петиція щодо впровадження механізму реагування на повідомлення про сексуальні домагання та насильство за ознакою статті в ЗСУ. Автор(-к)ами петиції стали Гендер у деталях спільно з організаціями Жіночий Ветеранський Рух, Юридична сотня та Інститут гендерних програм подали петицію.
Читайте також
- «Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин.
- В Україні зафіксовано майже 300 фактів сексуального насильства, пов’язаного з війною. У межах пілотного проєкту від Глобального фонду тих, хто пережив насильство, постраждалим від насильства виплатять компенсації.
- В Україні на 36% побільшало випадків домашнього насильства. Також істотно знизилась кількість справ, які доходять до суду.