Одну половину прибутків спрямують до державного бюджету, іншу – на забезпечення потреб Збройних сил.
За сім місяців 2024 року Міноборони поповнило держбюджет від перероблення дорогоцінних металів на 24.7 мільйонів гривень. До кінця року планується отримати ще близько 18 млн грн. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що у тисячі тонах металобрухту, виявили 25 кілограмів платини, 100 кілограмів золота та 1900 кілограмів срібла. Утилізація знищеної військової техніки здійснюється через спеціалізовані приватні переробні підприємства. Отримані кошти спрямують до державного бюджету та до спеціального фонду Міноборони для забезпечення потреб Збройних сил.
«Кошти від реалізації дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ: 80% для золота та платинових металів і 50% для срібла спрямовуються до державного бюджету, тоді як решта 20% та 50% відповідно залишаються на спеціальному фонді Міноборони та використовуються для забезпечення потреб Збройних сил», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, українські виробники забезпечують 70% вартості контрактів на постачання зброї для ЗСУ. Проте «Агенція оборонних закупівель» активно розвиває міжнародну співпрацю в рамках політики прямої взаємодії з виробниками зброї. Відтак, компанія вже уклала понад 20 контрактів зі світовими виробниками озброєння з 10 країн світу, переважно з Європи та США.
Щодо термінів постачання техніки до бойових підрозділів, то це залежить від умов постачання та логістики. Наприклад, закуплені БПЛА DJI Mavic швидко потрапляють на фронт, тоді як виробництво нової техніки потребує більше часу.
Читайте також
- У першому півріччі 2024 року Міністерством оборони прийнято на озброєння та допущено до експлуатації у Силах оборони України майже 480 зразків озброєння та військової техніки, і близько 290 з них – продукція вітчизняних зброярів.