Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони дистанційно-керований модуль «Пернач» вітчизняного виробництва.

Про це повідомили у міністерстві.

У повідомленні пояснили, на модуль «Пернач» встановлюється кулемет калібру 7.62 мм та блок системи управління з акумулятором та камерою. Завдяки чому, оператор керує модулем із безпечного укриття, використовуючи пульт і FPV-окуляри, на які передається зображення із відеокамери. 

Детальніше про фінансування потреб безпеки і оборони України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, у 2023 році виробництво зброї зросло утричі, а за перші вісім місяців цього року ще удвічі, і наразі Україна акцентує увагу на розвитку цієї галузі.

Крім того, виробництво дронів продовжує зростати, понад один мільйон уже законтрактовано. Так само, за словами Шмигаля, це стосується виробництва снарядів — «не лише для дронів, але й для артилерії».

Зовнішні джерела фінансування

Зазначається, плануються спільні виробництва з міжнародними партнерами в оборонно-промисловому комплексі, а також фінансування власних виробництв коштом партнерів — є вже перші такі домовленості з Данією.

«Україна вже отримала політичне рішення про використання на користь країни 50 мільярдів доларів заморожених активів РФ. Кінцева мета — конфіскувати всі 300 млрд на користь України», — додав Шмигаль.

Загалом у сфері військового співробітництва мета України вийти на рівень, «коли буде локалізовано виробництво великої кількості різної збройної номенклатури: від патронів та снарядів до БТР і танків».

Читайте також