Голова парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна закликала звільнити міністра оборони Рустема Умєрова, звинувативши його в руйнуванні реформи оборонних закупівель та ручному втручанні в закупівельні процеси.
Про це йдеться в дописі народної депутатки на Facebook.
Цей допис був реакцією Анастасії Радіної на звільнення керівниці Агенції оборонних закупівель Марини Безрукової та ухвалення ним рішення самостійно призначити нового керівника. Так само Радіну обурило і відкликання з Наглядової ради «чи не найбільш авторитетних експертів у збройних закупівлях в Україні» Юрія Джигира і Тараса Чмута, що відбулося, з її слів, 24 січня.
«Не має значення, хто опиниться в “новій наглядовій раді”, не має значення, хто надалі керуватиме агенціями — міністр чітко показав, що цим людям можна розчерком ручки в будь-який момент вказати на двері», — сказала Радіна.
На її думку, міністр Умєров порушує закон, а своїми рішеннями продовжує невиконані збройні контракти.
Вона також переконує, що станом на листопад 2024 року внутрішній департамент військово-технічної політики Міноборони паралельно з Агенцією оборонних закупівель веде збройні контракти, не забезпечивши виконання більш ніж половини договорів (укладених ще у 2022-2023).
«[Міністр], який не може спростити бюрократію погодження контрактів і руйнує довіру воюючої країни до міністерства оборони – також має подати заяву про відставку», — додала вона.
Таким чином, на думку Радіної, «Міністерством оборони країни у війні має керувати людина, для якої законність, прозорість і підзвітність – не пустий звук».
Контекст
Напередодні Центр протидії корупції (ЦПК) скерував заяву до Національного антикорупційного бюро на міністра оборони Рустема Умєрова після того, як він не продовжив контракт з очільницею Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою. Натомість замість Безрукової директором Агенції оборонних закупівель Умєров хоче призначити Арсена Жумаділова — директора Державного оператора тилу.
При чому, у своєму повідомленні Умєров зазначив: «Це перший і останній пост на тему закупівель озброєння».
Причиною такого «перезапуску» Умєров вважає політичні ігри, «зливи» контрактів та інформації, а також нібито піар бездіяльності та невиконання КРІ (показників діяльності підрозділу) підпорядкованим підприємством Міноборони.
Втім, активісти ЦПК впевнені, що цим рішенням міністр оборони лише відмовився виконувати рішення Наглядової ради Агенції оборонних закупівель (АОЗ) щодо продовження контракту з чинною очільницею Мариною Безруковою ще на рік, що є прямим порушенням міністром ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — «зловживання владою або службовим становищем».
Сама ж Безрукова заявила, що поки залишається чинною керівницею підприємства. Водночас анонсування нового керівника вона вважає тиском на Наглядову раду.
Читайте також
- Браковані 120-мм міни замінять коштом заводу-виробника: що кажуть ЗМІ.
- У кожній бригаді ЗСУ з’явиться уповноважений із закупівель.